Starostwo1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Juwenalia i inne atrakcje legnickiej PWSZ na maj

Przez   /   04/05/2018  /   No Comments

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy oraz Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego zapraszają w maju do uczestnictwa w wielu wydarzeniach odbywających się na ternie Uczelni. Między innymi w maju zgodnie z akademicką tradycją wszyscy żacy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy obchodzić będą swoje tegoroczne święto – Juwenalia.

Oczywiście zanim odbędą się główne koncerty przez szereg dni zapraszamy na liczne imprezy kulturalno-sportowe i wydarzenia towarzyszące czyli tzw. przedbiegi, organizowane głównie przez i dla studentów.

7 maja – Warsztaty wokalne – poprowadzi Dariusz Rzońca, ćwiczenia głosowe Agnieszka Justyna Szumiło. Odbędą się w Akademii Rycerskiej w Sali Królewskiej o godz. 19:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny

9 maja – Warszaty Flamenco – poprowadzi je studentka PWSZ im. Witelona w Legnicy, która brała udział w Festiwalu od Hiszpanii po Orient w Bolesławcu, pokaże podstawowe kroki Flamenco w rytmach energicznej muzyki. Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy chcą aktywnie i kreatywnie spędzić czas. Odbędą się one w Sali Fitness PWSZ im. Witelona w Legnicy, w budynku A, w godz. 15:15 – 18:30.

9 maja – Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych naszej Uczelni zaprasza na spotkanie z przedstawicielem firmy Accenture. Podczas spotkania omówiony zostanie temat pt. Zagadnienie poprawy wydajności kodu SQL w ujęciu praktycznym.

10 maja – Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych naszej Uczelni zaprasza na spotkanie z przedstawicielem firmy Oracle. Podczas spotkania omówiony zostanie temat pt. Integracja rozwiązań i architektura.

10 maja – Rozgrywki gier komputerowych – Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego organizuje rozgrywki gier komputerowych „Smite” & „League of Legends”. Turniej LoL’a będzie się odbywać w rozgrywkach 5v5 w salach 242, 244 w budynku A, a rozgrywki Smita 3v3 w salach 10, 11 budynku C. Rozpoczęcie odbywa się o godzinie 15:15.

11 maja – Turniej w piłce nożnej – rozgrywki odbędą się w godz. 16:30-19 na Hali przy ul. Sejmowej.

14 maja – Turniej piłki siatkowej – rozgrywki odbędą się w godz. 15-18 na Hali przy ul. Sejmowej.

15 maja – Druga edycja Dnia Podróżnika

16 maja – Seans filmowy – kino plenerowe

17 maja – pochód juwenaliowy studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Pochód wyruszy z pod budynku głównego Uczelni, gdzie najpierw władze Uczelni przekażą klucze do kampusu. Następnie wszyscy udadzą się pod Urząd Miasta Legnica po klucze od Prezydenta.

18 maja – na terenie kampusu PWSZ im. Witelona w Legnicy odbędą się Juwenalia 2018. Pierwszego dnia wystąpią: Bonhart Band, Metalion, Bethel, Mateusz Ziółko z zespołem, The Postman. Ponadto w trakcie konkursów odbędą się pokazy ratownictwa medycznego i konkursy.

1500 – rozpoczęcie, otwarcie wejścia na dziedziniec Uczelni, uruchomienie kas biletowych

1530 – 1630 –Bonhart Band

1630 – 1700 – pokaz ratownictwa medycznego

1700 – 1800 – Metalion

1800 – Bethel

2000 – Mateusz Ziółko z zespołem

2130 – The Postman

Bonhart Band – to energiczne hard rockowe trio. Zespół powstał w 2014 roku w Strzelinie, od tamtego czasu koncertuje nieustannie. Bonhart dzielił scenę min z takimi wykonawcami jak Złe Psy, Ceti, Trzynasta w Samo Południe. Skład zespołu: Gitara basowa / Wokal – Piotrek Bachor, gitara prowadząca – Maciej Wester, Perkusja – Jakub “GOOFY” Kudzia.

Metalion – jest legnicką grupą heavy metalową. Od samego początku zespół tworzą obecni gitarzyści Adam Pikulicki i Marek Chłopicki, a także perkusista Tomek Rakowski. W 2017 r. do zespołu dołączył Lechu Carbuch na wokalu i Piotr Porada na gitarze basowej. Grają to co mają w serduchach, a ich muzyka jest dla nich wszystkim co chcą przekazać słuchaczom. Skład zespołu to: Adam Pikulicki – gitara, Marek Chłopicki – gitara, Lechu Carbuch – wokal, Piotr Porada – gitara basowa, Tomek Rakowski – perkusja.

Bethel – zespół powstał we Wrocławiu w 2006 roku, założony przez Grzegorza Wlaźlaka. Zespół cały czas czerpie z muzyki reggae i rozmaitych jej podgatunków. Na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie. Aktualnie zespół koncertuje z takimi gwiazdami jak: Starguardmuffin, Habakuk, Maleo Reggae Rockers, Jamal, Tabu. Sidney Polak, Farben Lehre.

Mateusz Ziółko – pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów. Uczestnik programów „Mam talent”, „Must Be The Music – Tylko Muzyka”. W 2013 Mateusz Ziółko został zwycięzcą III edycji programu „The Voice Of Poland” na antenie TVP2, zwyciężył także w konkursie Super Debiuty 2014 podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W listopadzie 2016 r. wydał utwór „W płomieniach” który w 2017 roku był najczęściej granym utworem w Polskich rozgłośniach radiowych a w serwisie YouTube osiągnął spektakularny wynik ponad 30 milionów wyświetleń. Niedługo później powstał kolejny duet tym razem z Sylwią Grzeszczak o nazwie „Bezdroża”. Najnowszy singiel Mateusza Ziółko o nazwie „Planety” już po tygodniu od premiery gościł na wszystkich popularnych listach przebojów.

The Postman – oryginalny i znany polski tribute band wykonujący utwory Beatlesów. Uznawany jest w Polsce i na świecie za perfekcyjną jakość. Nie tylko oddaje klimat muzyki lat 60-tych, ale również wygląda jakby właśnie przybył z tamtej epoki. Szyte na miarę garnitury model’64, buty „bitelsówki” prosto z Liverpoolu, stylizowane fryzury przypominają epokę lat 60- tych. Zespół osiąga brzmienie słynnej czwórki dzięki kunsztowi muzycznemu używając replik legendarnego sprzętu na którym grali Beatlesi.

19 maja – podczas drugiego dnia koncertów w ramach Juwenaliów 2018 w PWSZ im. Witelona w Legnicy wystąpią Łukasz Kindel, Rail, Paweł Stasiak z zespołem PapaD, Shazza, Manchester.

1500 – rozpoczęcie, otwarcie wejścia na dziedziniec Uczelni, uruchomienie kas biletowych

1600–1630 – pokaz Zumby

1700 – Łukasz Kindel

1730 – pokazy sprawności, konkursy

1800 – Rail

1900 – Paweł Stasiak z zespołem PapaD.

2030 – Shazza z zespołem

2200 – Manchester

Łukasz Kindel – to młody artysta polskiej sceny muzycznej. Jest wokalistą, instrumentalistą, autorem tekstów i melodii. Obecnie studiuje w Szkole muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu. Punktem atypowym jego marki jest szerokie spektrum gatunków muzycznych w których tworzy, kształci się oraz odtwarza – począwszy od romantycznych ballad – przez Pop, soul, indie rock, indie folk, acoustic hip-hop – aż po nowatorski rap. Na scenie łączy nowoczesną technologię performing’u wraz z jego naturalnym minimalizmem. Jako solista, śpiewając oraz grając na gitarze elektroakustycznej wykorzystuje maszynę loop oraz pętle indywidualnie dobranych efektów co czyni jego występy pełnymi – grając partie gitarowe, perkusyjne na gitarze oraz solówki, beatboxuje, tworzy chórki, prowadzi Lead Vocal – to wszystko sprawia wrażenie zespołu. Gra także akty akustyczne – czasami z dodatkiem delikatnych efektów shimmer nałożonych na poszczególny instrument, co odzwierciedla baśniowy vibe w jego utworach.

Rail – grają szeroko pojętego rock n’ rolla, na początku inspirując się takimi zespołami jak Pearl Jam czy Cree. Brali udział w finale przeglądu Rockowanie w ŁDK” oraz w castingu jurorskim Must Be The Music. W maju 2015r wygrali Przegląd Kapel Studenckich, dzięki czemu stanęli na jednej scenie z czołowymi polskimi zespołami i zagrali przed kilkutysięczną publiką. 22 lutego 2018 roku zajęli II miejsce w ogólnopolskim festiwalu New York Festival. 20 kwietnia 2017 wygrali Przegląd Kapel Studenckich w Katowicach. 13 maja 2017 zajęli II miejsce w ogólnopolskim przeglądzie kapel rockowych w Legnicy. Grali na jednej scenie z takimi zespołami jak Happysad, Coma, TSA czy Dżem Mateusz Żerek, Mateusz Jabłoński, Łukasz Kujawski, Łukasz Zatorski.

Paweł Stasiak z zespołem PapaD. – polska grupa synthpopowa, powstała w 1984 roku. Zaczęło się od „W 40 dni dookoła świata” i „Ordynarnego faulu”. Niedługo potem zespół zmienił nazwę na Papa Dance, a ich pierwsze przeboje zostały bardzo dobrze przyjęte. Grupa nagrała następnie kolejne hity: „Kamikaze wróć”, „Pocztówka z wakacji”, „Panorama Tatr” czy „Te głupie strachy”. Pod koniec listopada 2007 Papa Dance zmienił nazwę na Papa D. Obecnie Papa D. tworzą Paweł Stasiak, Jacek Szewczyk, Waldemar Kuleczka, Marcin Tywoniuk i Dariusz Piskorz.

Shazza – absolwentka Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu. Zmysłowa, wrażliwa na otoczenie i ludzi oraz muzykę klasyczną, obdarzona nietuzinkowym tembrem głosu. Z powodzeniem zadebiutowała w 1992 r. w muzyce popularno-rozrywkowej, występami z grupą TOY BOYS, grając na instrumentach klawiszowych. Shazza koncertowała niemal w każdym zakątku kraju, zarówno w małych miasteczkach, jak i dużych miastach, a także na świecie – w Stanach Zjednoczonych (Chicago, New York, Detroit, Phoenix) w Kanadzie (Toronto, Ottawa, Gisby ) oraz w Europie Grecja, Austria, Czechy. W 2017 roku Shazza obchodziła jubileusz 25 lat pracy artystycznej.

Manchester – zespół powstał w 2006 roku w Toruniu. Kulminacją roku 2007 dla zespołu było uczestnictwo w finale telewizyjnego programu „MTV Rockuje”, oraz występ na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie Manchester wykonał własne aranżacje utworów Republiki. Prawdziwym przełomem okazał sie jednak rok 2008, który przyniósł toruńskiej grupie zwycięstwo na festiwalu TOPtrendy. Manchester swoim debiutanckim singlem „Dziewczyna Gangstera” zdobył dwie główne nagrody – nagrodę publiczności oraz nagrodę internautów. W 2008 roku ukazał się debiutancki album formacji, zatytułowany „MANCHESTER”, na którym znalazły się takie radiowe przeboje jak: „Berlin lubi deszcz”, „Nie na pierwszej randce” czy „Dziewczyna Gangstera”. Zespół wielokrotnie występował na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, będąc dwukrotnie nominowanym do Superjedynki. We wrześniu 2011 ukazał się drugi album Manchesteru pt: „Chemiczna Broń”. W 2013 roku Manchester zagrał przed Rodem Stewartem na stadionie w Rybniku. W roku 2015 zespół wypuścił dwa single zwiastujące trzecią płytę – „Zapominanie” i energiczny utwór pt: „Za Mało”. Od początku swojego istnienia Manchester zafascynowany jest brytyjskim rockowym i brit-popowym brzmieniem, nawiązując – nie tylko graniem, ale i swoją nazwą – do Oasis, jednego ze swoich ulubionych wyspiarskich bandów.

Informacje o przedbiegach juwenaliowych są zamieszczane na stronie https://www.facebook.com/events/326678537860662/

Informacje o koncertach juwenaliowych są zamieszczane na stronie

https://www.facebook.com/events/628437177502889/

Cennik biletów na Juwenalia 2018 – 18 i 19 maja 2018 r.

Ceny biletów w przedsprzedaży – jednodniowe na 18 lub 19 maja:

ulgowy dla studentów i młodzieży szkolnej – 15 zł

normalny dla pozostałych – 20 zł

Ceny dwudniowego karnetu – tylko w przedsprzedaży – na 18 i 19 maja – 25 zł

Ceny biletów w dniach koncertów – jednodniowe na 18 lub 19 maja

ulgowy dla studentów i młodzieży szkolnej – 20 zł

normalny dla pozostałych – 25 zł

Bilety dostępne na stronie https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/juwenalia/

oraz w kampusie PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT. PWSZ IM. WITELONA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obraz_2022-08-10_120001752

Noc na zamku Grodziec – pod rojem perseidów

Read More →