basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Justyna Teodorczyk zastąpi dyrektora Zbigniewa Kraskę

Przez   /   26/11/2018  /   No Comments

Justyna Teodorczyk wygrała konkurs na dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy. To ona od 1 stycznia zastąpi odchodzącego na emeryturę Zbigniewa Kraskę, który przez ostatnie 20 lat kierował tą placówką.

Justyna Teodorczyk – z wykształcenia doktor kulturoznawstwa po Uniwersytecie Wrocławskim – od dwóch lat jest zastępcą dyrektora Legnickiego Centrum Kultury. Galerię Sztuki w Legnicy zna, bo pracowała w niej w latach 2006-2015 (zajmowała się m.in. promocją, edukacją przez sztukę, sprawami programowymi; była też rzecznikiem prasowym placówki). Po odejściu z galerii przez rok kierowała Spółdzielczym Domem Kultury “Kopernik”.

Poza Justyną Teodorczyk do konkursu przystąpili Monika Szpatowicz i Dariusz Kawczyński – pracownicy Galerii Sztuki w Legnicy – oraz prof. dr hab. Kamil Kuskowski, dziekan Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Po wysłuchaniu prezentacji czworga kandydatów, dziewięcioosobowa komisja konkursowa pracująca pod przewodnictwem wiceprezydenta Legnicy Krzysztofa Duszkiewicza postanowiła rekomendować prezydentowi Tadeuszowi Krzakowskiemu Justynę Teodorczyk jako przyszła szefową placówki.

Jeśli prezydent zatwierdzi tę kandydaturę, Justyna Teodorczyk od 1 stycznia 2019 roku przejmie dyrektorowanie Galerią Sztuki w Legnicy.

Justyna Teodorczyk wygrywa konkurs po raz drugi. Rok temu, zdaniem komisji, też była najlepsza. Wynik tamtego postępowania został jednak oprotestowany, gdyż zwycięzczyni nie spełniała wymagań formalnych stawianych kandydatom, i prezydent Tadeusz Krzakowski postanowił unieważnić konkurs. O rok przedłużył umowę z szykującym się na emeryturę Zbigniewem Kraską, dzięki czemu w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia dyrektorowania Galerią Sztuki w Legnicy. Ten rok pozwolił również Justynie Teodorczyk na wypełnienie w pełni wymagań konkursu co do 3-letniego stażu na stanowiskach kierowniczych.

 

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

srebro 129

Legnica błyszczy. Piękna kulminacja Festiwalu Srebro

Read More →