Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Jesienne słońce. Dom Maria bawił się przy ognisku

Przez   /   28/09/2017  /   No Comments

Korzystając z być może ostatnich w tym roku ciepłych dni, legnicki DPS Dom Maria zorganizował ognisko dla swoich pensjonariuszy. – Potańczymy, pośpiewamy, zjemy ciepłe kiełbaski – zapowiadał Ireneusz Banach ze współpracującego z placówką duetu Private Dancer. I tak było. Dom Maria dba nie tylko o dobrą kondycję fizyczną, ale też o samopoczucie podopiecznych.

Dom Maria powstał jako pierwszy prywatny dom pomocy społecznej w Legnicy. Zacisznie położony przy ul. Gliwickiej 6 budynek – przestronny, wygodny, z windami i jasnymi pokojami – sprzyja odpoczynkowi. Na zewnątrz jest zakątek, w którym pensjonariusze latem łapali słoneczne promienie – idealny na jesiennego grilla.
Kto tylko czuł się na siłach, zjechał na dół, by pobawić się przy ognisku. Mieszkańcy Domu Maria nie mogli przepuścić takiej okazji, bo uwielbiają śpiewać i tańczyć. Ireneusz Banach wraz z Małgorzatą Mikszą-Banach – drugą połową Private Dancer – tydzień w tydzień organizują dla nich wieczorki przy muzyce na żywo, karaoke i potańcówki. Całe towarzystwo rwie się do zabawy. Szczególnie lubią piosenki biesiadne, a dla takiego repertuaru nie ma lepszej okazji niż wspólne grillowanie.

Były więc i dzisiaj “Jak długo na Wawelu”, “Szła dzieweczka do laseczka”, ‘Hej, sokoły”…

Sprawdza się stara prawda, że razem raźniej, nawet jesienią. Dom Maria to dobre miejsce nie tylko dla schorowanych seniorów, wymagających stałej opieki, lecz również dla osób samotnych, którym sprzykrzyło się przebywanie w czterech ścianach swych pustych mieszkań i smutna przyjaźń z telewizorem. Legnicka placówka stwarza im szansę przebywania z rówieśnikami, ludźmi o zbliżonych zainteresowaniach i podobnych doświadczeniach, rozmów, wspomnień, żartów, wspólnych posiłków i spacerów. Tu zawsze znajdzie się czas i na rehabilitację ruchową (prowadzoną przez fizjoterapeutów z CostaMed), i na beztroską zabawę przy ognisku. Opłata za jeden miesiąc pobytu w Domu Maria jest niższa niż w publicznych domach pomocy społecznej – wynosi obecnie 2.980 złotych. Radość dostaje się w cenie.

Dom Maria Legnica
Gliwicka 6,  59-220 Legnica
tel.:  604 642 747

biuro@marialegnica.pl

www.marialegnica.pl

tekst sponsorowany

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 443 dni temu dnia 28/09/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 18, 2017 @ 8:37 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Złote lata - inf. pras.

Uczą seniorów, jak nie dać się różnym naciągaczom

Read More →