basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Jaśkowski chce zostać na dłużej w zarządzie KGHM

Przez   /   14/06/2018  /   No Comments

W specjalnym komunikacie dla inwestorów, KGHM informuje, że ani aktualny prezes Rafał Pawełczak, ani odpowiadający za sprawy finansowe wiceprezes Stefan Świątkowski nie biorą udziału w konkursie na prezesów spółki. Wśród 50 kandydatów aplikujących do zarządu Polskiej Miedzi jest jednak drugi z wiceprezesów Ryszard Jaśkowski.

 

9 czerwca minął termin, w którym kandydaci mogli zgłaszać się do ogłoszonego przez radę nadzorczą KGHM konkursu na prezesa i czterech wiceprezesów miedziowej spółki. Aplikacje złożyło w sumie 50 menadżerów. Zgodnie z regulaminem ich zgłoszenia zostaną zweryfikowane a nazwiska ułożone w Kolejności rankingowej w zależności od ilości zdobytych na tym etapie punktów.

Ponieważ obecnemu zarządowi kadencja zakończy się 26 czerwca,  zostały niespełna dwa tygodnie na wyłonienie nowych władz. W kalendarzu na ten okres ważne są jeszcze dwa terminy: 21 i 22 czerwca, kiedy członkowie komisji konkursowej spotkają się z wybranymi kandydatami na rozmowach kwalifikacyjnych.

W okresie od lutego do kwietnia rada nadzorcza KGHM w tym samym składzie próbowała wyłonić nowego prezesa i nie była w stanie się porozumieć. Tamten konkurs zakończył się unieważnieniem i decyzją, by do końca kadencji spółką kierowało trio Rafał Pawełczak, Stefan Świątkowski i Ryszard Jaśkowski.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

DnSWhbWX4AAbHPX

Tak rośnie zbiornik odpadów Żelazny Most pod Rudną

Read More →