Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Jak pani “Nobody is perfect” robi z parku wysypisko śmieci

Przez   /   18/06/2019  /   No Comments

Zielony zakątek. Obok zatrzymuje się samochód. Wysiada kobieta w bluzie z napisem “Nobody is perfect, but i`m pretty close” (“Nikt nie jest doskonały, ale mi niewiele brakuje”). Otwiera bagażnik pełen paczek z ulotkami. Jedną po drugiej wyrzuca w krzaki. Nie domyśla się, że patrzy na nią oko ukrytej kamery. Dzięki urządzeniu, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Legnicy odnaleźli i ukarali śmieciarę za “dzikie wysypisko”.

Schwytana w fotopułapkę kobieta dwa razy jednego dnia wywiozła w to samo miejsce znaczne ilości ulotek. Za każdy z nich dostała po 500 złotych mandatu. prawdopodobnie ktoś, kto opłacił druk i kolportaż ulotek, też  nie będzie zadowolony z pieniędzy – dosłownie – wyrzuconych w krzaki

Wcześniej w tym samym miejscu fotopułapka pomogła zidentyfikować mężczyznę, który pozbył się starych mebli. Też został ukarany.

Justyna Janusz ze Straży Miejskiej w Legnicy nie może powiedzieć, ile takich urządzeń zainstalowano w Legnicy. Pracują w miejscach, gdzie ludzie urządzali sobie dzikie wysypiska śmieci. Pomagają ujawniać ludzi, którzy zaśmiecają miasto. Są przenośne. Zostały zakupione ze środków Wydziału Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta.

Pozbywanie się odpadów w sposób niezgodny z przepisami ustawy i przepisami odrębnymi zagrożone jest karą grzywny do 5000 zł.

FOT. SCREEN z FILMU STRAŻY MIEJSKIEJ W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 147 dni temu dnia 18/06/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 18, 2019 @ 1:09 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

cigarette-685652_1280

Ziobro żąda surowych kar dla egzekutorów długu z Legnicy

Read More →