googmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Jacek Głomb zostaje w teatrze na kolejne 4 sezony

Przez   /   04/08/2017  /   No Comments

“Już wiem, że będę kierował teatrem w Legnicy przez następne 4 sezony, do 2021 roku. Nowe czasy i nowe wyzwania.” – napisał przed chwilą na Facebooku Jacek Głomb.  Marszałek Dolnego Śląska zdecydował się przedłużyć kontrakt dyrektorowi Teatru Modrzejewskiej bez przeprowadzania konkursu.

Jacek Głomb prowadzi Teatr Modrzejewskiej w Legnicy od 23 lat. Uczynił z niego nie tylko jedną z najważniejszych scen w kraju, ale też miejsce spotkań, ważnych rozmów o Legnicy, Polsce, Europie i świecie. Tu przywracano legniczanom pamięć o historii ich miasta (|Ballada o Zakaczawiu”, “Wschody i Zachody Miasta”, “Człowiek na moście”). Tu prowadzono najżarliwsze spory o Polskę (“Made in Poland”, “III Furie”, “Hymn narodowy”).  Stąd zabierano widzów w najbardziej niezwykłe podróże (“Konferencja ptaków”, “Raj wariatów”, “Maratom. Tren”). Zasługą Jacka Głomba jest ściągniecie do Legnicy i zatrzymanie aktorów, tworzących jeden z najlepszych zespołów aktorskich w Polsce.  Gdy tetry przeżywają kryzys, do legnickiego publiczność wali drzwiami i oknami.

– To człowiek, który posiadł umiejętność łączenia sfery gospodarczej z atrakcyjną ofertą artystyczną – mówił w marcu Tadeusz Samborski, wicemarszałek Dolnego Śląska, deklarując, że razem z resztą zarządu będą chcieli powierzyć Jackowi Głombowi teatr na następną kadencję.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMGP3453_800x533-300x199

Czy samorządy tną pensje tak jak chciał Kaczyński?

Read More →