Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

“Inwazja Zombii”. Pierwsza taka impreza w Polsce!

Przez   /   12/04/2019  /   No Comments

W nocy z 6 na 7 kwietnia w CH Galeria Piastów odbyła się zaprojektowana przez firmę Składnica Szyfrów ogromna gra miejska z elementami zagadek rodem z najlepszych pokoi zagadek. Udział w zabawie wzięło 350 zawodników, a to co czekało ich w środku legnickiego centrum handlowego zaskoczyło wszystkich!

Na 350 zawodników z całej Polski, podzielonych na kilkadziesiąt drużyn, już od samego wejścia do obiektu czekało uzbrojone wojsko i sanitariusze. A później? Kwarantanna. W mieście oficjalnie panuje inwazja zombi, a kolejnych zarażonych zabójczym wirusem ciągle przybywa. Żeby się wydostać należy rozwiązać serię zagadek wpisanych w całą dostępną przestrzeń Galerii Piastów.

Brzmi jak scenariusz filmu fabularnego? Tak właśnie jest, ale kluczem do sukcesu okazał się nie sam scenariusz, ale sposób rozgrywki umożliwiający drużynom rozwiązywanie zagadek w dowolnej kolejności, czasami równolegle, bez przeszkadzania pozostałym. Wszystko za sprawą wydrukowanych zestawów startowych z mapą i stworzonej przez Składnicę Szyfrów strony internetowej.

- Było kilka prób stworzenia podobnej, wielkiej gry w Polsce, ale żadna się nie udała – mówi Jarosław Szapował. – Dlatego wyszliśmy z zupełnie odwrotnego założenia niż w przypadku projektowania pokoi ucieczek. W naszej grze nie chodzi o otworzenie prawdziwej kłódki. Dzięki rozwiązaniu technologicznemu każdy tą symboliczną kłódkę nosi w kieszeni, w telefonie, a kluczem do jej otworzenia jest przestrzeń Galerii Piastów.

Impreza okazała się ogromnym sukcesem i już oficjalnie zapowiedziano powtórzenie gry. Data została wyznaczona na noc z 15 na 16 czerwca, a sama gra jest skierowana do wszystkich chętnych, którzy nie mogli w nią zagrać, bo nie starczyło dla nich miejsca za pierwszym razem.

- Data powtórki jest już ustalona z właścicielami Galerii Piastów. Nabór wystartuje wkrótce – dodaje Jarosław Szapował. – Włożyliśmy w zaprojektowanie tej gry bardzo dużo serca, a fakt że odniosła tak duży sukces, jest dla nas największą nagrodą.

Składnica Szyfrów, zaraz po ponownej realizacji scenariusza do „Inwazji Zombi” dla kolejnych 350 zawodników z Polski, bierze na warsztat zupełnie nową, wielką grę. Premiera zaplanowana na jesień.

Źródło: Galeria Piastów

FOT. ZBIGNIEW GOL/ GALERIA PIASTÓW

FILM GALERIAPIASTOW (YOUTUBE.PL)

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

czerwiec 476

Legnica. Żłobek Happy House przez cały rok

Read More →