agem_popr
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Inauguracja roku akademickiego w PWSZ

Przez   /   06/10/2017  /   No Comments

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy uroczyście rozpoczęła jubileuszowy, dwudziesty rok akademicki w swojej historii. Jej mury opuściły dotąd 24 tysiące absolwentów studiów I i II stopnia. Dziś ślubowanie złożyli studenci nowego rocznika.W tegorocznej rekrutacji PWSZ przyjęła na pierwszy rok studiów 1064 studentów, czyli o prawie 11 procent mniej niż w ubiegłym roku. Podczas ślubowania reprezentowała ich 20-osobowa delegacja.

Rektor Ryszard Pisarski mówił o misji, jaką postawiła sobie legnicka uczelnia. Służyć studentom i środowisku. Kształcić zaspokajając aspiracje studentów i otoczenia uczelni. Kształcić zgodnie z powołaniem i w sposób jak najbardziej praktyczny na wszystkich kierunkach studiów. – Jestem przeświadczony, że tę misję udaje się realizować, choć może jeszcze nie tak, jak byśmy sobie tego życzyli, ale na pewno w stopniu, który przynosi pewną satysfakcję.

W uroczystej immatrykulacji brali udział przedstawiciele administracji rządowej i urzędu marszałkowskiego, samorządowcy z wielu dolnośląskich miast, dyrektorzy szkół, przedsiębiorcy i inni znakomici goście. Wręczono odznaczenia przyznane przez prezydenta i medale za wspieranie legnickiej uczelni.  Uroczystość uświetnił występ chóru Feichtinum Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, pod dyrekcją Artura Wróbla.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

37228099_2189643987731139_6950977154905538560_n

„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Relacja PWSZ

Read More →