UM_LegnicaArt
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ile na Legnickie w nowym budżecie Dolnego Śląska?

Przez   /   18/12/2017  /   No Comments

W porównaniu z rokiem bieżącym, projekt budżetu Województwa Dolnośląskiego na 2018 rok zakłada zwiększenie wydatków m.in. na transport, ochronę zdrowia, kulturę, edukację i ochronę środowiska. Jaka część tych pieniędzy zostanie zainwestowana na terenie regionu legnickiego?

Na projekty drogowe i kolejowe zarząd województwa chce przeznaczyć aż 703,5 mln złotych. Są pieniądze na budowę pierwszego etapu obwodnicy Złotoryi (9 mln zł). O środki na jej dokończenie samorząd województwa będzie się martwił po zakończeniu I etapu. Na razie ich nie ma. Zaplanowano ponadto m.in. budowę dróg dojazdowych do mostu na Odrze w Ciechanowie na odcinku Lubin, Głogów – Ciechanów (w tym przebudowa drogi wojewódzkiej nr 323 na odcinku Radoszyce – Gawrony wraz z budową obwodnic miejscowości Nieszczyce i Brodowice za 9.5 mln zł). Wspólnie z powiatem lubińskim realizowana będzie budowa obwodnicy Krzeczyna Wielkiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 335 (500 tys. zł)

Na ochrona zdrowia pójdzie prawie 65 mln z. W tej puli jest 5 milionów na inwestycje zwiększające dostęp do świadczeń onkologicznych dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy oraz Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze.  Przewidziano, że za te pieniądze zostanie przebudowany i zmodernizowany blok operacyjny, pracownia endoskopii. Środków powinno też wystarczyć na zakupy sprzętu oraz wyposażenia medycznego. 0,5 mln zł zapisano na modernizację i dostosowanie budynków legnickiego szpitala do obowiązujących sandardów (konkretnie na modenizację bloku porodowego).

Projekt budżetu zabezpiecza 405 tys. zł na wymianę centralnego ogrzewania w budynku Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

Z tekstem projektu uchwały w sprawie budżetu Dolnego Śląska na rok 2018 można zapoznać się klikając na poniższy link : http://bip.umwd.dolnyslask.pl/dokument,iddok,42333,idmp,593,r,r

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 336 dni temu dnia 18/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 18, 2017 @ 3:28 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wieslaw_swierczynski-300x265 (1)

Złotoryja. Świerczyński w pośpiechu wybrany starostą

Read More →