basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Idzik w grze. Nowy napastnik Miedzi Legnica

Przez   /   01/09/2017  /   1 Comment

Miedź pozyskała 20-letniego napastnika Mariusza Idzika ze Śląska Wrocław. To inwestycja w przyszłość, bo utalentowany zawodnik obecnie przechodzi rehabilitację po poważnej kontuzji kolana i do treningów wróci prawdopodobnie dopiero pod koniec października.

Urodzony we Wrocławiu Idzik występował najpierw w juniorach Śląska, a później w zespole rezerw WKS. W sezonie 2015/16 w 14 meczach 3 ligi zdobył 7 bramek i został włączony do kadry pierwszej drużyny Śląska, w której zaliczył debiut w Ekstraklasie i w Pucharze Polski. Jesienią 2016 roku zagrał kolejne 7 meczów w Ekstraklasie w barwach Śląska, a na rundę wiosenną został wypożyczony do 1-ligowej wówczas Wisły Puławy. Tam wystąpił w 11 spotkaniach i zdobył 4 bramki w Nice 1 Lidze. W połowie maja, w meczu ze Stalą Mielec, doznał poważnej kontuzji kolana, po której czekała go operacja i długa rehabilitacja. Po podpisaniu kontraktu z Miedzią zawodnik będzie pracował nad powrotem do sprawności ze sztabem medycznym Miedzi, który z podobną kontuzją miał już do czynienia w przypadku Jakuba Vojtusa. Słowaka udało się postawić na nogi i doprowadzić do wysokiej formy i oby z Mariuszem Idzikiem było podobnie! – Cieszę się, że Mariusz trafił do Miedzi, bo to kolejny młody i perspektywiczny zawodnik z naszego regionu. Lepiej nie mógł wybrać klubu, bo opieka medyczna w Miedzi jest na bardzo wysokim poziomie i zrobimy wszystko, by jak najszybciej wrócił do gry – mówi trener Dominik Nowak.

Idzik podpisał z Miedzią 3-letnią umowę.

Żródło: Miedź Legnica

FOT. B. HAMANOWICZ/ MIEDŹ LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 415 dni temu dnia 01/09/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 1, 2017 @ 11:48 am
  • W dziale: sport

1 komentarz

  1. Idzik to dobry piłkarz, lekarze postawią go na nogi, ale czy psychicznie nie będzie miał blokady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

20181013_180838

Karatecy z TORY spisali się w Czechach na medal. 9 medali!

Read More →