PZU
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Gwałt zbiorowy na 18-latce we wsi Biedrzychowice

Przez   /   16/03/2018  /   4 Comments

Prokuratura Rejonowa w Lubinie prowadzi śledztwo w sprawie zbiorowego gwałtu na osiemnastolatce, do którego doszło w nocy z 10 na 11 marca we wsi Biedrzychowej koło Polkowic. Sprawcami są dwaj Polacy. W sprawie występuje jeszcze 4 innych mężczyzn – Polak i trzech Ukraińców – podejrzanych o to, że po gwałcie nie udzielili pokrzywdzonej pomocy.

- Po otrzymaniu zgłoszenia o gwałcie policja niezwłocznie zatrzymała sprawców. Obaj usłyszeli zarzut zgwałcenia, wspólnie i w porozumieniu, młodej kobiety – relacjonuje Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Prokuratura skierowała wnioski o tymczasowe aresztowanie sprawców i obaj zostali przez sąd aresztowani na 3 miesiące. Grożą im co najmniej 3 lata więzienia.

W tej samej sprawie zatrzymano też czterech innych mężczyzn za nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej kobiecie w sytuacji, kiedy znajdowała się ona w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu.  Jak podkreśla prokurator Tkaczyszyn, chodzi o sytuację już po gwałcie. Wśród tej czwórki jest jeden Polak i trzech Ukraińców. Sąd zastosował wobec nich dozór policyjny oraz bezwzględny zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną dziewczyną. Za nieudzielenie pomocy grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

W zatrzymaniu sprawców gwałtu brali udział policjanci z nieetatowej grupy realizacyjnej do zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych przestępców.

- Ze względu na delikatny charakter sprawy i dobro pokrzywdzonej nie podajemy więcej szczegółów – wyjaśnia prokurator Lidia Tkaczyszyn.

FOT. POLICJA POLKOWICE

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 369 dni temu dnia 16/03/2018
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 12, 2018 @ 11:53 am
 • W dziale: wiadomości

4 komentarze

 1. lustrator pisze:

  ale trutalskiemu byłoby miło gdyby byli.Tym razem nie wyszło a było juz tak fajnie co nie trutalski?

 2. DO TRUTALSKI: Uchodźców w tej sprawie w ogóle nie ma.

 3. Trutalski pisze:

  Żołnierze na rehabilitacji. Masakra…

 4. Trutalski pisze:

  Refugees welcome

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

marcin m 027 drop

25 lat więzienia dla okrutnego zabójcy z ul. Chojnowskiej

Read More →