Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Gramy dla Zwierząt 2017 – w retro pociągu do Złotoryi

Przez   /   16/05/2017  /   No Comments

Wrocławska Fundacja Centaurus, prowadząca największy w Europie azyl dla koni, będzie zbierać pieniądze na swą działalność w pociągu retro, który 10 czerwca wyruszy z Wrocławia przez Legnicę do Złotoryi – najstarszego miasta w Polsce. W wagonach będzie nie tylko bar, ale też parkiet do tańca i wykonywana na żywo muzyka. Koncertu będzie można posłuchać także w Złotoryi, gdzie pasażerowie zatrzymają się na dłużej. 

Zachęcając do kupowania biletów, organizatorzy obiecują podróż metafizyczną, w dwóch wymiarach – nie tylko w przestrzeni, po której kursują zwykłe pociągi, ale też w czasie, bo stare, oldskulowe wagony pociągnie zabytkowy parowóz. Dla pasażerów na całej trasie grać będą zespoły Skadyktator, Afrotuba oraz Martyna Baranowska. Skład wyruszy rankiem 10 czerwca z Wrocławia. Na symboliczny, pięciominutowy postój zatrzyma się w Szczedrzykowicach, gdzie Fundacja Centaurus ma jedno ze swoich schronisk – dla ponad 400 uratowanych od śmierci koni.  Około  godziny 10.30 dotrze na legnicki dworzec, gdzie odbędzie się krótki koncert – zapowiedź atrakcji czekających wszystkich w Złotoryi.

Imprezę w pociągu i na peronie poprowadzi Skadyktator. Jak twierdzą organizatorzy przejazdu, jego muzyka przekracza iluzję i dociera do źródła nieskończoności: “Porywający charyzmą, zarażający radością, na pewno sprawi, że nasze nogi nie pozwolą nam usiedzieć w pociągowych fotelach…”. Wystąpi również księżniczka polskiego reggae – Martyna Baranowska – wschodząca gwiazda alternatywnej sceny muzycznej, porównywana z Eryką Badu, Selah Sue czy Lauryn Hill.  W podróż wybiera się też grupa Afrotuba, swobodnie mieszająca rodzimy słowiański folk z afrykańskim brzmieniem. “To muzyczny dialog ponad podziałami i kontynentami. To czysty przekaz Braterstwa i Miłości” – zapowiada Fundacja Centaurus.

Do Stolicy Polskiego Złota w Krainie Wygasłych Wulkanów ciuchcia przyjedzie w samo południe. Zaplanowano tu dwugodzinny postój, podczas którego pasażerowie udadzą się na zwiedzanie miasta w towarzystwie wolontariuszy z Naszego Rio, Polskiego Bractwa Kopaczy Złota i Stowarzyszenia Wilkołak. W tym czasie (godz. 13-14) zlotoryjanie będą mogli za 25 złotych udać się na wycieczkę retro pociągiem do Jerzmanic Zdroju. O godz. 14 ciuchcia zagwiżdże Złotoryi na pożegnanie i odjedzie do Wrocławia. Miasto będzie się dalej bawić samo: w Rynku zagrają zespół Why oraz Marioo czyli Mariusz Jesionowicz.

Kupno biletu do Pociągu dla Zwierząt 2017 to nie tylko gwarancja przygody i muzycznych uniesień, a także wsparcie pokrzywdzonych przez los zwierząt. Podróż w dwie strony kosztuje 100 zł (cały bilet) i 70 zł (bilet ulgowy). TUTAJ zarezerwujesz miejsce i zapłacisz za przejazd.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Turniej tańca

Święto tańca. 150 par walczyło o puchar prezydenta

Read More →