PZU
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Głuchy krzyk. Wystawa dla ludzi o mocnych nerwach

Przez   /   31/01/2014  /   No Comments

Z kości i czaszek zabitych zwierząt, blach, pordzewiałych ostrzy pił, wideł, haków, łańcuchów, siatek i drutów – młody, pochodzący z Legnicy artysta Kacper Piskorowski zmontował wstrząsającą  wystawę o ludzkim okrucieństwie. Od 5 lutego do 2 marca można ją oglądać w legnickiej Galerii Sztuki.

 

Asamblaże z cyklu “Głuchy krzyk” – trójwymiarowe kolaże z rupieciarni walającej się po wiejskich podwórkach, z zaciekami rdzy i bryzgami czerwonej farby udającej zaschniętą krew – prowokują do zmierzenia się z informacjami, które wypieramy ze swej świadomości. Z informacjami o zwierzętach hodowanych na rzeź i zabijanych masowo. Kacper Piskorowski nie szczędzi widzowi brutalnych widoków. Jego praca jest daleka od estetyki sterylnych sklepów z mięsem, z białymi kafaelami i dekoracjami maskującymi prawdę o pochodzeniu wyeksponowanych w chłodniach towarów.

Wernisaż: 7 lutego o godz. 18 w Galerii Sztuki przy pl. Katedralnym w Legnicy.

 

FOT. MATERIAŁY PROMOCYJNE GALERII SZTUKI

 

 

 

 

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1776 dni temu dnia 31/01/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 31, 2014 @ 4:26 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Janda w Heliosie (1)

Monodram Krystyny Jandy na ekranie Heliosa

Read More →