Oberża nowa
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Głomb upomni się o podwyżki dla załogi legnickiego teatru

Przez   /   25/01/2019  /   No Comments

W przyszłym tygodniu Teatr Modrzejewskiej w Legnicy ma odwiedzić Michał Bobowiec, odpowiadający w zarządzie województwa za kulturę. – Będę z nim rozmawiał o pomocy dla teatru i o podwyżkach dla pracowników – zapowiada dyrektor legnickiej sceny Jacek Głomb.

W teatrze trwają próby do “Wyzwoleń” Magdy Drab inspirowanych “Wyzwoleniem” Stanisława Wyspiańskiego” w reżyserii Piotra Cieplaka. Premiera 16 marca. Dzięki 200 tys. zł dotacji z Urzędu Miasta w Legnicy – pierwszej takiej w historii – dyrektor Jacek Głomb nie musi się martwić o środki na to przedstawienie. Co będzie dalej z finansami teatru, który w 2013 roku stracił wsparcie KGHM i do tej pory bezskutecznie rozgląda się za innym strategicznym sponsorem? Nie wiadomo. Dyrektor złożył do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 9 wniosków na (łącznie) 1,8 mln zł i czeka na ich rozpatrzenie.

- Zależy mi, by minister kultury w sposób istotny wsparł nasz teatr – mówi Jacek Głomb.

Głomb chciałby również, aby bieżący rok zmienił coś diametralnie w zarobkach pracowników Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Pensje, które wypłaca swojej załodze, nie odbiegają od innych płac w budżetówce. Są niskie.

- Ja i związki zawodowe będziemy się upominali o realne podwyżki – deklaruje Jacek Głomb.

Liczy, że odejście Piotra Rachwalskiego z Kolei Dolnośląskich nie zaważy na dobrych relacjach, jakie łączyły Teatr Modrzejewskiej z tą spółką. Głomb docenia ogromny wkład Kolei Dolnośląskich w rozwój kultury. Chciałby kontynuować współpracę, polegającą m.in. na promocji legnickich spektakli w pociągach. Jako przykłady udanych działań przywołuje uruchomienie teatralnych pociągów na trasie Legnica – Wrocław oraz aktorskie czytanie fragmentów “Inwazji jaszczurów” Karela Čapka pasażerom podróżującym KD.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Rzecznik pomaga

Miejski rzecznik konsumentów walczy z nieuczciwymi pokazami w mieście i powiecie

Read More →