Top sport
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Głomb odchodzi z KOD-u. Ale PiS-owi nie odpuści

Przez   /   02/07/2018  /   2 Comments

Jacek Głomb żegna się z Komitetem Obrony Demokracji, któremu poświęcił dwa i pół roku życia. “Już od jakiegoś czasu było mi – i nie tylko mi – nie po drodze z tą organizacją, która w mojej ocenie zapomniała o tym dlaczego powstała” – wyjaśnia. Wraz z nim z legnickiego KOD-u odchodzą Radosława Janowska-Lascar i Aleksandra Lesiak.

Kroplą, która przelała czarę goryczy, był Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów Komitetu Obrony Demokracji (30 czerwca – 1 lipca), w którym cała trójka reprezentowała Dolny Śląsk. Legniczanie wrócili z Warszawy oburzeni poziomem prowadzenia obrad, chaosem na sali, ucinaniem dyskusji (m,in. nad kontrowersyjnym sprawozdaniem finansowym za rok 2017), brakiem rzeczowych argumentów, pychą i arogancją kilku osób, które pod nieobecność Krzysztofa Łozińskiego, dorwały się do władzy, i wykorzystaniem zjazdu do toczenia prywatnych sporów. Jacek Głomb, przewodniczący grupy lokalnej z Legnicy, pisze o antydemokratycznych wnioskach Zarządu Głównego i jego zwolenników, które zostały na zjeździe poddane pod głosowanie i przeszły, kompromitując idee, dla których w 2015 roku KOD powstawał. Ostatecznie runęła nadzieja, ze po aferze Mateusza Kijowskiego, który zszargał wizerunek założonej przez siebie organizacji, Komitet Obrony Demokracji zdoła odbudować swój autorytet.

“Przystępując do społecznego ruchu Komitet Obrony Demokracji robiliśmy to z potrzeby serca i rozumu, a także z przekonaniem, że nasze działanie ma głęboki sens obywatelski. Obserwacja sporów w Zarządzie Głównym, marginalizowanie roli Rady Regionów oraz Głównej Komisji Rewizyjnej, a zwłaszcza dzisiejsze wypaczenie procedur demokratycznej władzy, jakim jest Walny Zjazd Delegatów, utwierdziły nas w przekonaniu, że nie nasza wizja działania nie pokrywa się z wizją ZG i ich zwolenników’ – piszą w wydanym po zjeździe oświadczeniu Jacek Głomb, Radosława Janowska-Lascar i Aleksandra Lesiak, liderzy grupy legnickiej KOD.

Ich odejście to cios dla KOD-u w Legnicy, który – zdystansowany od problemów Mateusza Kijowskiego i sporów w Zarządzie Głównym – starał się aktywizować mieszkańców m.in. poprzez cotygodniowe dyżury pod Galerią Piastów i regularne spotkania z autorytetami zaangażowanymi w obronę demokracji. Jacek Głomb uspokaja, że dla ludzi z zewnątrz, którzy przychodzili na wydarzenia sygnowane przez KOD Legnica, nic się nie zmieni. Odbędzie się zaplanowane na połowę lipca spotkanie z pułkownikiem Adamem Mazgułą, obrońcy demokracji będą co środę dyżurować pod Galerią Piastów i nadal będzie można u nich zaopatrzyć się w nowy numer Dekodera. Zmieni się co najwyżej szyld, choć i to jest jeszcze niepewne. Na najbliższym zebraniu grupy lokalnej KOD zapadanie decyzja o jej przyszłości. Jacek Głomb chce zaproponować założenie lokalnego stowarzyszenia, które będzie bronić demokracji już pod własnym szyldem. Pisze: “Marzy mi się, aby takie lokalne stowarzyszenia w całej Polsce kiedyś sfederowały się. Oczywiście nie możemy PISowi odpuścić – w Polsce jest jeszcze wiele do wywalczenia. Nasz walka o demokratyczną, tolerancyjną, nowoczesną Polskę musi trwać.”

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 17 dni temu dnia 02/07/2018
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 2, 2018 @ 6:26 pm
 • W dziale: wiadomości

2 komentarze

 1. kali pisze:

  Ojej.. i nagle życie straciło sens!

  Tak się zastanawiam czy kogokolwiek taki NEWS obchodzi poza spadkobiercami fakturowczyka kodowego?

 2. Tamara Olszewska pisze:

  Powiem krótko. trzymam za Was kciuki. Nie jest ważne, w jakiej strukturze się działa, choć to, co dzieje się z KOD-em boli, ale ważne, by nie odpuszczać. Znając ludzi z Legnicy wiem, że będą działać aż do skutku :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

37209106_1867264126667175_5467104406979739648_n

Uwaga, fałszywi kominiarze! Byli już w Legnicy i Kunicach

Read More →