basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Girls & Flowers”. Wystawa fotografii Jacka Samotusa

Przez   /   11/10/2018  /   No Comments

Zapraszamy do Galerii Ring na wystawę fotografii Jacka Samotusa “Girls & Flowers”. Dziś (11 października) o godz. 18 wernisaż.

Wystawa  „Girls & Flowers” to doskonała propozycja dla zwolenników znakomitej tradycyjnej fotografii. Ekspozycja prezentuje portrety kobiet i kwiatów w obiektywie fotografa Jacka Samotusa. Artysta jest autorem ponad 40 wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą, a jego prace znajdują się w muzeach i prywatnych kolekcjach w Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. 

Swoją wystawę poświęconą dziewczętom i kwiatom komentuje tak: „oba te zjawiska są tak naturalnie piękne, że trudno je opisać. To trzeba zobaczyć. Zapraszam”. Jacek Samotus.

Twórcza droga Samotusa rozpoczęła się pod koniec lat 70. XX wieku. Dzięki uzyskanym nagrodom i stypendiom zagranicznym wyemigrował w roku 1979 najpierw do Australii , a 10 lat później  do Stanów Zjednoczonych. Rozwijał w tym okresie swoje zdolności warsztatowe i osiągnął duży sukces  nie tylko na wymagającym rynku amerykańskim, ale także australijskim i europejskim, drukując zdjęcia w czołowych światowych pismach komercyjnych, poświęconych m.in. modzie i sztukom pięknym takich jak:  Vogue, Harper`s Bazaar, Elle, The New York Times czy Australian Creative. Po powrocie do kraju (w roku 2015) postanowił zamieszkać we Wrocławiu, skąd zresztą pochodzi i oddać się wyłącznie twórczości artystycznej, której efekty będzie można zobaczyć właśnie na wystawie pt. „Dziewczęta i kwiaty” (Girls & Flowers).

Jacek Samotus Girls & Flowers

Kurator: Andrzej Saj

Wystawa:  4.10.-28.10.

Wernisaż: 11.10., 18:00

Miejsce: Galeria RING (Rynek 12)

Żródło: Galeria Sztukli w Legnicy

FOT. JACEK SAMOTUS/ MATERIAŁY PROMOCYJNE GALERII SZTUKI W LEGNICY

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 221 dni temu dnia 11/10/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 11, 2018 @ 4:15 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Mark Watson - MW_170723_KatieMelua_3957

Katie Melua nie może się doczekać koncertu w Legnicy

Read More →