Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

GDDKiA grodzi autostradę A4 przed zwierzętami

Przez   /   04/12/2018  /   1 Comment

Trwa budowa ogrodzenia na stukilometrowym odcinku  autostrady A4 od Wrocławia do Krzyżowej. Siatka ma zapobiegać zderzeniom z udziałem zwierząt. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad we Wrocławiu inwestycja przekroczyła półmetek. Grodzenie zakończy się w lipcu 2019 roku. Wartość zadania to ok. 22 mln zł. 

 

Firmy Zaberd i Rotomat, które realizują inwestycję na zlecenie GDDKiA zabetonowały już w ziemi kilkadziesiąt tysięcy słupków. Gotowe jest łącznie ponad 100 kilometrów ogrodzenia po obu stronach drogi. Siatka ma od 2,2 m. wysokości na terenach otwartych do 2,4 m. wysokości przy lasach.

Prace trzeba prowadzić równocześnie po obu stronach autostrady, żeby uniknąć sytuacji, kiedy zwierzę wtargnie na jezdnię od nieogrodzonej strony autostrady i utknie w pułapce przez siatkę po przeciwległej stronie. Maksymalne wyprzedzenie budowy siatki po jednej stronie autostrady w stosunku do strony przeciwległej może wynosić maksymalnie 1 km.

FOT. GDDKiA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 166 dni temu dnia 04/12/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 4, 2018 @ 1:28 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. xxx pisze:

    Wszystko fajnie, ale śmiem powątpiewać, czy ta inwestycja nie oddala jeszcze bardziej w czasie szansę na budowę pasa awaryjnego (jak obiecywał PiS w trakcie kampanii do Sejmiku).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

srebro 129

Legnica błyszczy. Piękna kulminacja Festiwalu Srebro

Read More →