basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Gąsienice Tour 2017. Oto marszruta na poniedziałek

Przez   /   11/02/2018  /   1 Comment

Zaprojektowana przez Jacques Tilly sześciometrowa rzeźba  – gąsienice (Kaczyński, Ziobro, Macierewicz, Orban, Babiš, Erdoğan i Putin) pożerające zielony liść (Demokrację) – dziś były w Legnicy. Jutro jadą dalej: do Głogowa, Polkowic, Lubina i Złotoryi.

Od godz. 9 do 10 będą w Głogowie, między godz. 11 a 12 zatrzymają się w Polkowicach, potem zaplanowano postój na postoju przed Galerią Srebrną w Lubinie (godz. 12.30-14) i na zakończenie przejazdu przez region legnicki wizytę w Złotoryi (godz. 15-16, Rynek, okolice restauracji Grzybek i fontanny Delfina).

“Nie dajmy pożreć demokracji”. To zawołanie towarzyszy tournee gąsienic po Polsce. Wcześniej satyryczna rzeźba Tilly objeżdżała miasta w Czechach jako sprzeciw wobec poplizmu i ksenfobii toczącej Europę.  Gąsienic jest siedem. Mają nazwiska polityków: Kaczyński, Ziobro, Macierewicz, Orban, Babiš, Erdoğan i Putin. Siedzą na wpółzjedzonym liściu podpisanym “Demokracja”.

“Populizm jest jak inwazja pasożytów. To problem, który dotyczy nie tylko Polski. Rozprzestrzenia się po całej Europie, szerząc izolację, strach, szkodliwe stereotypy i agresję. Pożera po kawałku nasze obywatelskie wolności, prawa człowieka i mechanizmy demokratyczne. Tylko poprzez uczestnictwo w wyborach można go zatrzymać. Trzeba się spieszyć, bo gąsienic populizmu jest coraz więcej i gryzą z kolejnych stron. Przed wyborami parlamentarnymi wielkie, kolorowe robale ruszyły w podróż po Czechach, aby uświadamiać ludziom, że uratowanie ich kraju przed pożarciem przez populistów leży tylko w rękach ich, wyborców. Wielka, kolorowa instalacja ma teraz budzić Polaków, gdyż wybory samorządowe i parlamentarne jeszcze przed nami.” – wyjaśniają na swej stronie organizatorzy Gąsienice Tour 2017.

FOT. FACEBOOK.PL/ Gąsienice Tour 2017

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 375 dni temu dnia 11/02/2018
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Luty 11, 2018 @ 7:57 pm
 • W dziale: wiadomości

1 komentarz

 1. Trutalski pisze:

  “Ty wiesz co my robimy tymi gąsienicami? My otwieramy oczy niedowiarkom.”
  Zupełnie jak u Barei.
  Dzieło zachodniego artysty zmanipulowanego przez ocenzurowane media, które miało już dawno skończyć na śmietniku, później miało być orężem w rękach KOD-u a tymczasem kolejny gwóźdź do trumny.
  Reakcje ludzi na widok tego czegoś mówią za siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sso andrzej szliwa

Pod górkę. Proces mecenasa oskarżonego o oszustwa

Read More →