VOSS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Garaż kosztuje, ale można zaoszczędzić na OC

Przez   /   03/07/2017  /   No Comments

Dzięki niemu latem wsiadasz do chłodnego samochodu, a zimą nie skrobiesz szyb z lodu i śniegu. Garaż, bo o nim mowa, to marzenie wielu kierowców, którzy z jednej strony chcą zadbać o swoje auto, a z drugiej zapewnić sobie codzienną wygodę podczas jego użytkowania. Co ciekawe, dzięki parkowaniu samochodu w garażu odnosisz również korzyści finansowe w postaci niższej składki OC! Jak to możliwe?

Niższe ryzyko, niższa składka 

Żeby dowiedzieć się, dlaczego miejsce parkowania pojazdu wpływa na cenę ubezpieczenia OC, należy uświadomić sobie, jakimi kryteriami kierują się towarzystwa przy ustalaniu składki. Najważniejszym czynnikiem, który decyduje o jej wysokości, jest prawdopodobieństwo wystąpienia szkody dla danej osoby i jego auta. Dlatego na tanie OC mogą liczyć kierowcy, którzy statystycznie uchodzą za bezpiecznych i w ostatnich latach nie spowodowali szkód.

Powstaje jednak pytanie: w jaki sposób obliczane jest prawdopodobieństwo wyrządzenia szkody przez kierowcę? Na jakiej podstawie towarzystwa zaliczają jednego kierowcę do grona bezpiecznych, a innego kwalifikują do grupy wysokiego ryzyka? Otóż w tym celu firmy ubezpieczeniowe korzystają ze statystyk wypadków, konfrontując je z informacjami na temat kierowcy i jego samochodu. Wiek i doświadczenie w roli kierowcy, miejsce zamieszkania, pojemność silnika, marka i model samochodu, a także miejsce parkowania to tylko niektóre z nich.

Parkowanie w garażu a cena OC 

Miejsce parkowania samochodu ma oczywisty wpływ na bezpieczeństwo. Nietrudno dojść do wniosku, że stawiając auto na ulicy w podejrzanej dzielnicy o wysokim wskaźniku przestępczości, ryzyko kradzieży czy aktu wandalizmu znacznie wzrasta w porównaniu z samochodem zaparkowanym w podziemnym, zamykanym i dozorowanym garażu. Właśnie dlatego garaż, który skądinąd stanowi stosunkowo duży wydatek, może stać się przyczyną miłej niespodzianki przy wykupowaniu obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Parkowanie w garażu co prawda obniża składkę na OC, ale w relatywnie niewielkim wymiarze, bo maksymalnie o kilka procent. Przy obecnych podwyżkach, jakich wciąż jesteśmy świadkiem od początku 2016 roku, warto sięgnąć po znacznie pewniejsze metody na zredukowanie ceny OC.

Jedną z nich są specjalne kalkulatory ubezpieczeń, które pozwalają na łatwe, szybkie i darmowe porównanie wielu dostępnych obecnie na rynku polis OC. Sprawdź chociażby kalkulator OC Hestii i przekonaj się, jak działają tego typu witryny. Za ich pośrednictwem w kilka chwil możesz dowiedzieć się, ile wyniesie Twoja składka, a następnie porównać ją ze składką w innym towarzystwie.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

_dsc9261

Dobra zmiana. KGHM nie chce płacić dywidendy

Read More →