basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Galeria zaprasza do “Labiryntu idei zdarzeń”

Przez   /   11/01/2019  /   No Comments

Nowy rok w galerii sztuki rozpoczyna nietypowa ekspozycja o enigmatycznym tytule “Labirynt idei zdarzeń”. Nawiązuje on do charakteru przestrzeni i wystawy, która jest jednym z efektów wieloletnich działań artystycznych i badawczych Małgorzaty Kazimierczak. Autorka zaprasza nas do specjalnie skonstruowanego labiryntu, jednocześnie za drogowskaz dając pewną narrację – czarne i białe ciągi zapisów, słów, zlepków zdań i powtarzających się sformułowań. Podążając za słowami, a także wgłębiając się w czekające „na końcu drogi” instalacje video art, sami stajemy się częścią procesu, nadanej sytuacji artystycznej. Tym samym wkraczamy – zarówno w sensie fizycznym, jak i mentalnym – w świat emocji i przemyśleń artystki.
Półmrok, w którym oglądamy wystawę, epatujące siłą powtórzeń teksty, kakofonia dźwięków pochodzących z projekcji i kolejne stopnie, poziomy czy etapy do przejścia których jesteśmy prowokowani – wszystko to nadaje pozór odrealnienia, a drugiej strony zaprasza odbiorcę do przeżywania, doświadczenia przestrzeni intermedialnej wszystkimi zmysłami. To symboliczna droga, którą można przejść w może 5 a może 40 minut, ale też niepowtarzalny proces, w którym można stać się jednym z mediów tej interaktywnej ekspozycji.
Małgorzata Kazimierczak uprawia sztukę łącząc wiele dziedzin i doświadczeń. Działa na pograniczu fotografii, filmu, performansu, i video artu. Doktor sztuki, absolwentka wrocławskiej ASP (wydział grafiki i malarstwa), obecnie adiunkt w pracowni Fotografii i Intermediów w Katedrze Rzeźby i Działań Przestrzennych. Zrealizowała kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. W przeszłości wiele lat związana z eksperymentalnym teatrem, wrocławskimi szkołami fotografii czy TVP 3, jako współrealizatorka cyklu programów o sztuce. Od ponad dekady jest kuratorem wystaw podczas festiwalu Podwodny Wrocław.
W 2012 roku zrealizowała w Legnicy instalację audiowizualną pt. „Konfrontacje medialne – pomiędzy miejscem i czasem”, zakończoną projekcją plenerową. W naszym mieście pojawi się ponownie na wernisażu najnowszej wystawy w Galerii Sztuki, w dniu 25 stycznia, o godz. 18.30. Ekspozycja już trwa i zakończy się 23 lutego. Wstęp na wystawę i wernisaż wolny. Zapraszamy.

Małgorzata Kazimierczak Labirynt idei zdarzeń – wystawa intermedialnych instalacji przestrzennych

Galeria Sztuki (Plac Katedralny 1)

10.01. – 23.02.2019 r.

wernisaż: 25.01.2019 (piątek), godz.: 18:30

Źródło: Galeria Sztuki

FOT. GALERIA SZTUKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 160 dni temu dnia 11/01/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 11, 2019 @ 10:22 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

6-(301)

Wyjątkowa w skali kraju wystawa prac Hel Enri

Read More →