LegnickiePole1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Folkowa biesiada nad jeziorem w Kunicach

Przez   /   11/09/2018  /   No Comments

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach i Kapela Kunice zapraszają w sobotę 15 września od godziny 12 na korowód i biesiadę folkową do Kunic. 

Impreza odbędzie się nad jeziorem przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu (ul. Słoneczna 11) w Kunicach. To już trzecia edycja tej imprezy. W tym roku wystąpi aż jedenaście zespołów folklorystycznych zaproszonych przez organizatorów. Biesiada na stałe zapisała się w kalendarzu imprez w gminie Kunice po sukcesie dwóch pierwszych edycji, które przyciągnęły do Kunic kilkuset widzów i najlepsze zespoły ludowe z Dolnego Śląska.

Impreza odbędzie się w sobotę 15 września. Wszystko rozpocznie się o godzinie 12:00 barwnym i śpiewnym korowodem, który przejdzie ulicami Kunic, zapraszając mieszkańców do wspólnej zabawy. Wstęp na folkbiesiadę jest bezpłatny.

W programie wystąpią zespoły: „Górnołużyckie Błękitne Kamizelki” ze Zgorzelca, „Wesoła Gromadka” z Gromadki, Kapela Jana Boduszki z Obornik Śląskich, „Smolniczanie” ze Smolnik, „Roztoka” z Gawornik, „Michalinki” z Chojnowa, „Marzenie” z Kłodzka, Kapela Kunice, klarnet „Stanko” i zespół „Rozmaryn” z Bogatyni oraz duet „Franko Stanko”

W tym roku po raz pierwszy patronatem honorowym imprezę objęło Starostwo Powiatowe w Legnicy.

Źródło: GOKIS KUNICE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 220 dni temu dnia 11/09/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 11, 2018 @ 2:02 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

1426_1548413040

Fisz Emade Tworzywo na koncercie w Legnicy

Read More →