UM_grudzień
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Fiński postrach bramkarzy wraca do Miedzi

Przez   /   12/01/2018  /   No Comments

27-letni ofensywny pomocnik Petteri Forsell wraca do Miedzi. Świetnie wyszkolony technicznie Fin wiosną 2016 roku oraz w sezonie 2016/17 zagrał w Miedzi 46 meczów, w których zdobył 19 bramek i zaliczył 10 asyst. Większość jego trafień to atomowe strzały z dystansu, dzięki którym był postrachem bramkarzy w Nice 1 Lidze. Teraz w Legnicy Forsell ma coś do udowodnienia.

Reprezentant Finlandii to bardzo dobrze wyszkolony technicznie zawodnik, który dysponuje świetnym przeglądem pola oraz bardzo silnym i precyzyjnym strzałem z dystansu (zarówno z lewej, jaki z prawej nogi) – właśnie w ten sposób zdobywa sporo bramek. W swoim kraju występował głównie w ekstraklasowym zespole IFK Mariehamn. Zagrał w nim w 133 meczach, w których zdobył 51 bramek i zaliczył 25 asyst. Grał także m.in. w tureckim Bursasporze – spędził tam pół roku i zagrał w 10 meczach, w których strzelił bramkę i zaliczył 3 asysty. Do Miedzi trafił przed rundą wiosenną sezonu 2015/16. Szybko nadrobił zaległości po kontuzji i wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie legnickiej drużyny. Przez półtora roku zagrał w Miedzi 46 meczów (Nice 1 Liga + Puchar Polski), w których zdobył 19 bramek i zaliczył 10 asyst. Przez długi czas był liderem środka pola i postrachem bramkarzy – znakomicie wykonywał rzuty wolne, z których często zdobywał efektowne bramki. Słabsza w jego wykonaniu była runda wiosenna 2017 roku, kiedy spisywał się znacznie poniżej oczekiwań. Jego dobrej formy zabrakło wówczas Miedzi w decydującym momencie walki o awans, choć z drugiej strony, gdyby nie jego bramki i asysty w rundzie jesiennej, to nie wiadomo, czy Miedź byłaby tak wysoko w tabeli.

Latem Forsell otrzymał propozycję kontraktu z ekstraklasowej Cracovii. Ostatecznie trafił jednak do szwedzkiego Orebro SK (tamtejsza ekstraklasa), w którym jesienią zagrał w 8 meczach i zaliczył 3 asysty. W ostatnich tygodniach zawodnik pracował nad formą i po przyjeździe do Legnicy przeszedł pomyślnie badania medyczne. Pozytywnie zaskoczył także podczas biegowych testów wydolnościowych, w których wypadł bardzo dobrze. Forsell podpisał z Miedzią kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2019 roku. – To dobrze, że ten zawodnik wraca do naszej drużyny, bo w Legnicy ma coś do udowodnienia. Dobrze się tu czuł, byliśmy wobec niego fair, a teraz może się odpłacić – miał do wyboru kilka klubów, a wybrał powrót do Miedzi. Przed nami bardzo trudna runda, dlatego potrzebujemy piłkarskiej jakości – mówi Andrzej Dadełło, właściciel klubu. – Dobrze zaprezentował się na testach. Wie czego od niego oczekujemy i jest zdeterminowany – potwierdza trener Dominik Nowak. Fińskiego pomocnika zobaczymy w akcji prawdopodobnie już w sobotnim sparingu Miedzi z Arką Gdynia w Jarocinie.

Źródło: Miedź Legnica

FOT. B. HANANOWICZ

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 335 dni temu dnia 12/01/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 12, 2018 @ 11:30 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

makutra 2018

Makutra 2018. Siatkarze rywalizują na słodko

Read More →