Juwenalia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Finał Turnieju Szachowego o Puchar Wojewody

Przez   /   27/11/2018  /   No Comments

W Legnicy dobiega końca rywalizacja szachistów – uczestników XXXIV Międzynarodowego Turnieju o Puchar Wojewody Dolnośląskiego. Po siedmiu rundach prowadzi reprezentujący gospodarzy z Klubu Szachowego miedź Legnica Czech Tadeas Kriebel przed arcymistrzem Grzegorzem Nasutą (MUKS “Stoczek 45″ Białystok). Jutro dziewiąta runda, finałowa, i wręczenie pucharów dla zwycięzców.

Legnicki turniej jest ewenementem na skalę krajową – w całej Polsce nie ma drugiej imprezy tej rangi, która odbywałaby się ponad 30 lat bez przerwy. Piotr Kowalak, dyrektor Klubu Szachowego Miedź Legnica, podkreśla, że sama determinacja działaczy nic by nie pomogła, gdyby nie wsparcie finansowe, jakiego od lat udziela szachistom spółka KGHM Polska Miedź S.A.

Organizowany w Legnicy turniej cieszy się sporym prestiżem w Europie i chętnie pojawiają się międzynarodowi arcymistrzowie. W tym roku jest ich trzech: Polak Grzegorz Nasuta (MUKS “Stoczek 45″ Białystok), Evgeny Gleizerov z Rosji oraz Pavel Simacek – Czech od lat występujący w barwach Miedzi Legnica. Poza nimi do rywalizacji o Puchar Wojewody Dolnośląskiego przystąpili międzynarodowi mistrzowie z Polski, Czech i Niemiec (Tadeas Kriebel, Oskar Wieczorek, Piotr Murdzia, Tobias Hirneise, Marcin Sieciechowicz), kandydat na mistrza FIDE Paweł Teclaf i mistrz krajowy Damian Lewtak.

Każdy gra z każdym. Szczególnie interesujące mogą być dwa ostatnie pojedynki Kriebela, który w Legnicy walczy nie tylko o Puchar Wojewody Dolnośląskiego, ale również o normę arcymistrzowską.

Partie można oglądać w internecie (http://pucharwojewody.legnica.pl/index.php/wyniki/chessmanager/). Tych, którzy chcieliby na żywo zobaczyć szachowych arcymistrzów, zapraszamy do Letia Business Center 28 listopada o godz. 10, gdy uczestnicy turnieju przystąpią do finałowej rundy.

FOT. PIXABAY.COM

Etc

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 173 dni temu dnia 27/11/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 29, 2018 @ 10:52 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dji_0053,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Najlepsi młodzi lekkoatleci z Dolnego Śląska w Legnicy

Read More →