UM_Park
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Fenomenalna legniczanka najlepsza w Nowym Jorku

Przez   /   17/04/2015  /   2 Comments

Sara Dragan spełni swoje marzenie i zagra w Carnegie Hall, sali Filharmonii Nowojorskiej, a zarazem najbardziej prestiżowym miejscu koncertowym na świecie.

Sala koncertowa Carnegie Hall mieści się w Nowym Jorku przy 57 ulicy. I choć znajduje się tysiące kilometrów od Legnicy, właśnie ona stała się azymutem dla młodej skrzypaczki. 15-letnia Sara już jako mała dziewczynka marzyła, by kiedyś w niej zagrać. To marzenie właśnie się ziściło!

Sara Dragan, uczennica legnickiej Szkoły Muzycznej i jednocześnie elitarnej klasy w Akademii Zakhara Brona w Szwajcarii, osiągnęła ogromy sukces. Wygrała w prestiżowym międzynarodowym konkursie New York International Artists Association w Stanach Zjednoczonych.

- Nie wygrał w nim jeszcze żaden Polak. Sukces jest tym większy, że Sarze przyznano pierwszą nagrodę, a drugiego miejsca jury nie przyznało – mówi Alicja Dragan, mama Sary.

Legniczanka już myśli o repertuarze i jest zachwycona faktem, że zagra w Carnegie Hall. – Spełnia się moje najskrytsze marzenie. Już nie mogę się doczekać, by zobaczyć program koncertu – mówi nam Sara Dragan, a mama młodej skrzypaczki potwierdza, że nagroda w konkursie jest dla jej córki wyjątkowa. – Marzyła, by mieć fototapetę z wnętrzem nowojorskiej sali. Okazuje się, że sama będzie mogła sfotografować ją już 21 czerwca – mówi Alicja Dragan.

Dodajmy, że Sara wysłała zgłoszenie do konkursu w ostatniej chwili, a nagranie materiału udało się dzięki przychylności dyrekcji i pracowników Muzeum Miedzi w Legnicy.

Sara odebrała wiele gratulacji, a profil młodej artystki na portalu społecznościowym znajomi i przyjaciele zasypali ciepłymi słowami. My również jej szczerze gratulujemy!

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy/ legnica.eu

FOT. LEGNICA.EU/K.MATUSZYK

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1947 dni temu dnia 17/04/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 17, 2015 @ 5:14 pm
  • W dziale: wiadomości

2 komentarze

  1. lustrator pisze:

    Powaznie???A nie mozna by jej zlustrowac skad wzieła na to pieniadze????I ob..ac w internecie??

  2. Anonim pisze:

    Brawo Sara!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_1472_2,klOWfqWibGpC785HlXs

Legnica. Przy ul. Stromej powstaje park wodny

Read More →