googmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Fan Popka stawia w Legnicy elektroniczny pomnik rapera

Przez   /   13/07/2017  /   2 Comments

- Rozjebię wam czaszki robiąc za niedługo coś, czego nikt jeszcze nie zrobił. Do rzeczy: pokażę wam, jak będzie wyglądać mój pogrzeb i moja trumna i tak dalej – zapowiada raper Popek z grup Firma oraz Gang Albanii, zawodnik MMA, znany m.in z rozległych tatuaży, szokujących blizn i okaleczeń.  Co Popek ma na myśli? Multimedialny pomnik, który jeszcze za życia muzyka stawia mu na legnickim cmentarzu fan, Grzegorz Pieńkowki.

Pomnik będzie naszpikowany elektroniką. W marmur, pod którym kiedyś spocznie trumna z ciałem Popka, zostanie wmontowany monitor, czujniki ruchu i czujniki zmierzchu, panel fotowoltaiczny i akumulatory do magazynowania energii słonecznej. W trybie czuwania na monitorze będzie wyświetlał się obraz bijącego serca. Gdy do grobu ktoś się zbliży, serce zniknie a jego miejsce zajmie najpierw fotografia rapera, a potem teledyski z jego muzyką.

- To nie jest projekt za 10 tysięcy tylko za 70 – podkreśla dumnie Popek w nagraniu umieszczonym w serwisie YouTube. O pomyśle napisał już Newsweek. Na portalu crowdfundingowym Zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na jego realizację. Na razie na koncie jest nieco ponad 400 zł, ale akcja dopiero zaczyna się rozkręcać.

Multimedialny pomnik stanie w miejscu, gdzie na legnickim cmentarzu spoczywa ojciec rapera. Popek chce być pochowany razem z nim. . Urodził się i wychował jako Paweł Ryszard Mikołajów w Legnicy. Mając 14 lat, opuścił dom rodzinny. Ma w swym życiorysie zarówno nagranie kilka płyt, które biły rekordy popularności, jak też kradzieże, włamania, siedmioletnią odsiadkę w więzieniu i okres, kiedy ukrywał się przez policją w Wielkiej Brytanii. Był – jak głosi tytuł jednego z nielegali – “wyjęty spod prawa”. Śpiewał na nim: “W kutasie mamy wasze prawa/Wasze sądy, wasze dziwnie wyglądające mordy”..Ma opinię jednego z największych skandalistów polskiej sceny  hip-hopowej. Uprawia brudny, kryminalny rap. W tekstach solidaryzował się z ludźmi zza krat, pokazywał ich jako ofiary systemu, ale jednocześnie przestrzegał młodych przed sięganiem po narkotyki, namawiał do ciężkiej pracy, którą uważa za warunek sukcesu. Od 2008 roku Popek realizuje się także jako sportowiec, startując w zawodach MMA.

FOT. FACEBOOK.PL/ ELEKTRONICZNY NAGROBEK DLA POPKA
FILM. YOUTUBE.PL/ KROLALBANII.Pl

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 370 dni temu dnia 13/07/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 13, 2017 @ 12:09 pm
  • W dziale: wiadomości

2 komentarze

  1. Złotoryjak pisze:

    No to teraz administrator cmentarza będzie musiał myto ZAIKS-owi płacić.

  2. xxx pisze:

    Brak słów….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

stadion-dron-foto_1531850557_0557

Prezentacja Miedzi odwołana – przez deszcz i złą pogodę

Read More →