googmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Fabryka Fortepianów”. Wejściówki już się rozeszły

Przez   /   02/10/2017  /   No Comments

7 października w Legnicy odbędzie się Fabryka Fortepianów – Performens na trzy pianina, wydarzenie realizowane w ramach projektu “Dom Kultury+Wy”. Początek o godz. 19.00 na scenie na Nowym Świecie (wejście od ul. Korczaka). Uwaga – brak już wejściówek. Legniczanie mogli je odbierać w Galerii Satyrykon i kasie LCK, rozeszły się błyskawicznie.

Fabryka Fortepianów – performens na trzy pianina to nietypowy występ lokalnych muzyków na instrumentach nienadających się do koncertowego grania, w miejscu do tego nieprzeznaczonym, w repertuarze “nie do słuchania”. Po co? By udowodnić, że muzyka nie jest rozkapryszoną, luksusową muzą, że nawet w skrajnie niekorzystnych warunkach może służyć nawiązywaniu twórczego dialogu. Koncert-performens adresowany jest do każdego, bez względu na wiek i muzyczne upodobania, kto potrafi zdobyć się na ciekawość “innego” i nie traktuje tego ze śmiertelną powagą.

Wykonawcy:
Jacek Muzioł – pianino Legnica w roli instrumentów perkusyjnych
Andrzej Janiga – pianino Legnica
Szymon Sandura – pianino Legnica
Natalia Biegaj – taniec
Renata Michajłow – scenografia
Cezary Bukowski i Renata Michajłow – koncepcja artystyczna

Projekt realizowany przez Legnickie Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017 prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pracownia-015-1024x681

Bezpłatne zajęcia w Otwartej Galerii Sztuki

Read More →