Sport TOP new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Ekopozytywni. Nie czekali – posprzątali park Miejski

Przez   /   17/04/2018  /   No Comments

Ekopozytywni to ludzie, którzy mają pasje i chęci, by coś zmieniać, poprawiać. W sobotę, 14 kwietnia, spotykali się w parku Miejskim, by własnym przykładem pokazać, że może być czysto, pięknie i „ekopozytywnie”.

Spontaniczną akcję wiosennego porządkowania zainicjował legniczanin Piotr Budzianowski. Natychmiast włączyło się w nią ze wsparciem organizacyjnym Centrum Wolontariatu Miejskiego „Team Legnica”. I tak zrodzili się „ekopozytywni”, czyli ludzie, którzy „biorą sprawy w swoje ręce”. A tego dnia wszyscy mieli ręce pełne roboty.
- Chcemy uświadamiać mieszkańcom, że trzeba po sobie sprzątać śmieci, gdy np. jesteśmy w parku czy nad rzeką i w każdym innym miejscu – mówi Jakub Należny, szef Temu Legnica. – Sprzątamy za tych, którzy nie czują takiej potrzeby, ale mam nadzieję, że dobre przykłady są zaraźliwe. Takimi cyklicznymi działaniami chcemy integrować i spajać mieszkańców w działaniach ekologicznych, upiększających miasto.
- Mam nadzieję, że ta akcja będzie miała też walor edukacyjny. Sam byłem dzisiaj świadkiem, jak z jadącego auta przez otwarte okno były wyrzucane śmieci – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski. – Bardzo mnie to boli jako gospodarza miasta.
Do zebranych mieszkańców prezydent zwrócił się z prośbą, by nagrodzili oklaskami także grupę radnych PO, którzy w tym samym czasie, jako odrębna grupa, sprzątali zaśmiecone tereny.
- Podziękujmy im brawami. To nie konkurencja, bo suma naszych wysiłków daje pozytywny efekt dla estetyki miasta – mówił prezydent.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 340 dni temu dnia 17/04/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 17, 2018 @ 10:07 am
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Desktop1

Rowery miejskie w Legnicy, Jaworze, Złotoryi

Read More →