helios
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Dzień Podróżnika w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Przez   /   22/05/2017  /   No Comments

 Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy ma zaprasza na Dzień Podróżnika organizowanym 23 maja (wtorek) w sali E1 naszej Uczelni. Wstęp wolny!

Wydarzenie rozpoczyna się od godz. 12 prelekcją Michaliny Kuneckiej, która opowie nam o swoich podróżach oraz podzieli się sposobami na tanie podróżowanie i szukanie korzystnych ofert, a także jak odpowiednio przygotować się do wyprawy.

Natomiast od godziny 13 odbędzie się spotkanie z Karolem Lewandowskim i Aleksandrą Ślusarczyk z Busem Przez Świat – Bus Around The World z wykładem „Australia za 8 dolarów dziennie”.

Busem Przez Świat to studencki projekt podróżniczy, który zakłada zwiedzanie świata jak najniższym kosztem. W ciągu pięciu lat, w ramach 16 wypraw, 27-letni kolorowy busik przejechał już ponad 50 państw na pięciu kontynentach – Europie, Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Australii. Projekt ma sto tysięcy fanów w mediach społecznościowych i ponad 100 patronów medialnych. To jeden z najpopularniejszych blogów podróżniczych w Polsce nagrodzony tytułem Blog Roku 2014 i Twórca Wideo Roku 2015.

Na spotkaniu podróżnicy opowiedzą o Australii i o najnowszej książce „Busem Przez Świat. Australia za 8 dolarów”. Będzie to opowieść o naszej 4-miesięcznej podróży starym busem na polskich tablicach po Australii oraz praktyczna prezentacja o tym jak zorganizować własną podróż do Australii i jak tanio podróżować po tym kraju. Członkowie ekipy przeżyli 50-stopniowe upały, stanęli oko w oko z krokodylami, psami dingo, kazuarami i dziesiątkami jadowitych węży oraz pająków. Nauczyli się rzucać bumerangiem i grać na didgeridoo, mieszkali w aborygeńskiej wiosce, przeżyli burzę piaskową i atak szarańczy. Poparzyły ich meduzy, wydobywali najdroższe kamienie świata, odwiedzili podziemne domy oraz jedli hamburgery z kangurów i krokodyli.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 368 dni temu dnia 22/05/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 22, 2017 @ 10:51 am
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Marzec 68 książka

Prezentacja książki: „Marzec ’68. Przyczyny i następstwa”

Read More →