Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Dyrektor Krystyna Barcik odchodzi ze szpitala

Przez   /   16/05/2019  /   No Comments

Zarząd województwa podjął decyzję o odwołaniu Krystyny Barcik ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Z dniem 27 lipca pani dyrektor przejdzie na emeryturę. Legnickim szpitalem zarządza od 2006 roku. Placówka miała 146 milionów złotych długu. Krystyna Barcik z pomocą kolejnych władz województwa wyprowadziła ją na prostą. 

Choć Krystyna Barcik jeszcze przez trzy miesiące będzie zarządzać szpitalem, jest już uchwała o jej odwołaniu z dniem 27 lipca 2019 roku. Umowa pomiędzy marszałkiem a panią dyrektor zostanie rozwiązana za porozumieniem stron.

W 2006 roku legnicki szpital znajdował się na krawędzi bankructwa. Przez dług w wysokości 146 milionów złotych plasował się w czołówce najbardziej zadłużonych w Polsce. Krystyna Barcik okazała się sprawnym menadżerem. Przeprowadziła restrukturyzację placówki nie wywołując protestów załogi, zredukowała zadłużenie szpitala, doprowadziła do umorzenia reszty długu, rozszerzyła zakres świadczonych w Legnicy usług dla pacjentów, skutecznie zabiegała o środki zewnętrzne na remonty oraz doposażenie oddziałów. Dużo dobrego zdarzyło się podczas jej kadencji.

Marszałek planuje wybór następcy Krystyny Barcik w konkursie. Nazwisko nowego dyrektora poznamy najprawdopodobniej w lipcu.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Zakochaj się w Legnicy

“Zakochaj się w Polsce” o zadurzeniu w Legnicy

Read More →