Juwenalia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Dwa awanse juniorów Akademii Miedzi

Przez   /   20/11/2018  /   No Comments

Drużyny juniorów starszych LDJS i LOJS w miniony weekend zanotowały awanse do wyższych klas rozgrywkowych. Podopieczni trenera Wojciecha Robaszka wygrali LDJ i awansowali do Ligi Makroregionalnej, natomiast gracze prowadzeni przez trenerów Sebastiana Przybyłkę i Dariusza Morawskiego zaliczyli promocję do Ligi Dolnośląskiej.

Zacznijmy jednak od graczy zespołu A1 prowadzonego przez trenerów Wojciecha Robaszka, Sebastiana Przybyłkę i Grzegorza Szamotulskiego, którzy zakończyli rundę jesienną aktualnego sezonu na pierwszym miejscu w LDJS. Legniczanie z 13 spotkań, wygrali 12 i zaliczyli tylko jedną porażkę. Takie wyniki wystarczyły, aby wygrać LDJS. Miedź wyprzedziła w tabeli ligowej Chrobrego Głogów, który tracił do legniczan 2 punkty. W związku z tym obie drużyny awansowały do Ligi Makroregionalnej, gdzie będą rywalizować z przedstawicielami województwa opolskiego, śląskiego i lubuskiego. Spośród ośmiu zespołów, zwycięzca awansuje do Centralnej Ligi Juniorów.

Warto zaznaczyć, że Miedź Legnica w tej rundzie grała nie tylko skutecznie ale i widowiskowo. Dowodem na to może być akcja legniczan, w której wymienili oni aż 22 podania i zdobyli gola w wygranym meczu z Lechią w Dzierżoniowie.

BRAMKA:

Kolejnym zespołem Akademii Miedzi Legnica, który w miniony weekend awansował o klasę wyżej byli podopieczni trenerów Sebastiana Przybyłki i Dariusza Morawskiego z Ligi Okręgowej Juniora Starszego. Miedź pewnie wygrała te rozgrywki nie ponosząc ani jednej porażki czy choćby remisu. Co najciekawsze Miedź zdobyła aż 117 bramek i tylko 1 straciła. Taki rezultat sam prosi się o szacunek. W nadchodzącej rundzie legniczanie uzupełnią stawkę Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych. Gratulujemy!

Źródło: Miedź Legnica

FOT. MIEDŹ LEGNICA

FILM YOUTUBE.PL/ MIEDŹ TV

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 180 dni temu dnia 20/11/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 20, 2018 @ 12:44 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dji_0053,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Najlepsi młodzi lekkoatleci z Dolnego Śląska w Legnicy

Read More →