Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

“Dumni z Legnicy”. Medialna ofensywa radnych Platformy

Przez   /   16/05/2018  /   2 Comments

Twarze legnickich radnych pojawiły się na kilkunastu billboardach w mieście obok deklaracji, że są dumni z Legnicy.  To początek kampanii, którą samorządowcy z PO zamierzają prowadzić m.in. w mediach społecznościowych. Chcą budzić w mieszkańcach poczucie dumy z bycia legniczaninem, promować wyjątkowe miejsca i wartościowych ludzi.  Ale prezydent na aplauz opozycji raczej liczyć nie może. 

- Legnica to nasze rodzinne miasto. Tu się urodziliśmy, tu chodziliśmy do szkół, tu mieszkamy i pracujemy – mówi radny Jarosław Rabczenko, lokalny lider Platformy Obywatelskiej. – Ogromne tradycje, dużo zabytków, ciekawa historia czynią to miejsce wyjątkowym. Mamy jednak poczucie, że przez ostatnie kilkanaście lat Legnica nie wykorzystała tego potencjału budowanego przez ogół jej mieszkańców. W ostatnim dziesięcioleciu wyjechało z niej do innych miejscowości w kraju i za granicą ponad 10 tysięcy mieszkańców. Będziemy chcieli odwrócić ten trend.

Pod hasłem “Dumni z Legnicy” będą się toczyć dyskusje na Facebooku. Radni będą prezentować miejsca, ludzi, wydarzenia, z których Legnica może być dumna. Zamierzają prezentować dobre strony miasta, jego atuty, i budować w ten sposób poczucie dumy.

Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego złożona przez opozycyjnych radnych deklaracja, że są dumni z Legnicy, rozbawiła. “Dumni z Prezydenta?:) Ja zawsze jestem dumny z Legnicy, bo to nasze wyjątkowe miasto. Naprawdę bardzo cieszę się, że myślimy tak samo. ” – napisał na Facebooku, gdy tylko zobaczył pierwsze billboardy.

- Był kiedyś Król Słońce Ludwik XIV, który mawiał, że państwo to ja. Prezydent Tadeusz Krzakowski zachowuje się tak samo – odpowiada Jarosław Rabczeko. – A duma, o której mówimy, bierze się z codziennej żmudnej pracy wielu grup zawodowych: nauczycieli, przedsiębiorców, hutników, itd.

Radny Lesław Rozbaczyło przywołuje przykład celebrytów, którzy w telewizji i kolorowej prasie chętnie wyznają, że wywodzą się stąd.

- My też jesteśmy bardzo dumni z Legnicy – mówi radny Maciej Kupaj.

Wśród internetowych reakcji, na akcję Platformy, najsympatyczniejszy jest wpis wrocławskiego reżysera Przemysława Wojcieszka. Twórca m.in. głośnych spektakli Teatru Modrzejewskiej “Made in Poland”  i “Hymn narodowy”, przymierza się do realizacji serialu kryminalnego “Czarne Pola” z Mateuszem Krzykiem, Albertem Pyśkiem i Pawłem Palcatem w głównych rolach.

 

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 131 dni temu dnia 16/05/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 16, 2018 @ 1:15 pm
  • W dziale: wiadomości

2 komentarze

  1. Do KOLENDA. Polecam zerknąć np. na facebookowe forum Dyskusja o Legnicy, gdzie od 11 maja pojawiło się 26 komentarzy na ten temat. “hahahahahahahahahaahhahahahahaah”

  2. kolenda pisze:

    Wśród internetowych reakcji, na akcję Platformy, najsympatyczniejszy jest wpis wrocławskiego reżysera Przemysława Wojcieszka BO JEDYNY hahahahahahahahahaahhahahahahaah

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

normal_baa315ab06c8397efb6cf07af0685ab81e568d0c

Kolejny inwestor kupił ziemię w złotoryjskiej podstrefie

Read More →