agem_popr
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Dom Maria zastąpi Cię w długi weekend

Przez   /   19/05/2017  /   No Comments

W miarę posiadania wolnych miejsc Dom Maria – pierwszy i jedyny w Legnicy prywatny dom pomocy społecznej – oferuje osobom w podeszłym wieku nie tylko długoterminową opiekę, ale też doraźną pomoc czyli krótkie, kilkudniowe pobyty za rozsądną cenę.

Zbliża się kolejny długi weekend. Dla rodzin, które planując wyjazd martwią się o chorą babcię czy dziadka, propozycja Domu Maria może być wybawieniem z kłopotu. Tygodniowy pobyt seniora w placówce kosztuje 700 złotych. Można też skorzystać z czerwcowej specjalnej oferty cenowej i zostawić krewnego na czas od 14 do 18 czerwca, płacąc jedyne 500 złotych.

Dom Maria znajduje się przy ul. Gliwickiej, w zacisznej i spokojnej okolicy, ale zarazem bardzo blisko centrum Legnicy. Dysponuje 38 miejscami. Pokoje są dwuosobowe, wygodnie urządzone, z osobnymi łazienkami. Jednym z priorytetów placówki jest dostosowanie otoczenia każdego rezydenta do indywidualnych potrzeb (stąd np. wyraźne oznaczenia dla osób mających problem z orientacją przestrzenną, specjalistyczne łóżka dopasowane do wymogów pacjenta. itd.). Na zlokalizowaną na parterze część wspólną składają się jadalnia, świetlica oraz przestronna sala, w której prowadzona jest rehabilitacja ruchowa Przemieszczanie się po budynku ułatwia winda. DPS Maria zakupił dla swych rezydentów nie tylko profesjonalne łóżka, ale też koncentrator tlenu czy wysokiej wydajności inhalator. Prowadzi wypożyczalnię sprzętu medycznego. Podstawowe lekarstwa są na miejscu. Wszystko to ma służyć bezpieczeństwu oraz wygodzie mieszkańców domu.
Dom Maria to prywatna placówka, zarejestrowana w Urzędzie Miasta w Legnicy i działająca w oparciu o oficjalne zezwolenia. Oferuje miejsce dla samotnych seniorów i innych osób wymagających stałej opieki za stawki niekiedy o kilkaset złotych niższe niż w publicznych domach pomocy społecznej w naszym regionie. Aktualnie promocyjna cena za dwa pierwsze miesiące wynosi 2.750 zł, potem koszt pobytu wzrasta nieznacznie do 2.980 złotych za miesiąc. DPS Maria zaprasza do współpracy zarówno rodziny, szukające dobrej, stałej opieki dla swych krewnych, jak też samorządy, zobowiązane do realizowania odpowiedzialnej polityki senioralnej, a nie dysponujące wolnymi miejscami we własnych domach pomocy społecznej.

tekst sponsorowany

FOT. DOM MARIA/ DOMY SENIORA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 339 dni temu dnia 19/05/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 19, 2017 @ 12:53 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Turniej tańca

Święto tańca. 150 par walczyło o puchar prezydenta

Read More →