basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Dom Maria. Dobra zabawa łączy pokolenia

Przez   /   08/12/2017  /   1 Comment

W Domu Maria już pachną stroiki ze świerkowych gałązek. Oczy cieszą bombki na bożonarodzeniowych dekoracjach. W ich przygotowaniu seniorom pomagali dobrzy znajomi – młodzież z Zespołu Placówek Specjalnych przy ul. Rycerskiej w Legnicy.

Uczniowie z ul. Rycerskiej często i chętnie odwiedzają pensjonariuszy Domu Maria. Razem muzykowali, grali w szachy i warcaby, malowali jesienne liście. Teraz spotkali się na warsztatach florystycznych, podczas których wspólnie przygotowywali bożonarodzeniowe stroiki. Goście przywieźli na ul. Gliwicką wiklinowe koszyki, bombki, wstążki, choinkowe zabawki i inne ozdoby. By praca poszła sprawniej, uczniowie już wcześniej przygotowali szkielet konstrukcji ze słomy, drutu, kawałków florystycznej gąbki i leśnych szyszek. Pracy towarzyszyły kolędy z płyty CD i radosne piosenki śpiewane przez młodzież. Gospodarze odwdzięczyli się cukierkami.
Jadwiga Dominiczak, nauczycielka Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy, mówi, jak ich uczniowie lubią te wizyty. – Pretekstem do nich stał się ministerialny program Bezpieczna +, w którym uczestniczymy. Jedno z jego zadań brzmi: „Jesteśmy dla innych”. To zachęta, by integrować się z lokalnymi środowiskami.
Warsztaty odbywają się w Domu Maria regularnie raz w miesiącu. W połączeniu z systematycznie prowadzoną rehabilitacją ruchową i wieczorkami muzycznymi pomagają seniorom jak najdłużej zachować możliwie dobrą kondycję fizyczną, sprawność intelektualną, pogodę ducha. „Nasza wizja to zagwarantowanie osobom starszym z symptomami schorzeń wieku starczego jak również demencji, najbardziej godnego i maksymalnie niezależnego życia” – deklaruje jedyny prywatny dom pomocy społecznej w Legnicy.

Dom Maria
ul. Gliwicka 6
59-220 Legnica
tel.: 668 391 665
e-mail: biuro@marialegnica.pl
www.marialegnica.pl

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 318 dni temu dnia 08/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 8, 2017 @ 3:49 pm
  • W dziale: styl życia

1 komentarz

  1. Arko pisze:

    Fajnie, że Seniorzy mają rozrywkę. Na podobną imprezę trafiłem odwiedzając babcię w DPS-ie w Legnicy http://dps-legnica.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kyczera-209

Kyczeriada nad Kaczawą czyli 25-lecie zespołu Kyczera

Read More →