basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Dolnośląskie SLD jest za likwidacją gimnazjów

Przez   /   31/08/2016  /   No Comments

Minister edukacji może liczyć na poparcie dolnośląskich władz Sojuszu Lewicy Demokratycznej w sprawie likwidacji gimnazjów i przywrócenia ośmioletnich podstawówek.  SLD nie podziela niepokoju samorządowców, obawiających się chaosu, który wywoła reforma, ale apeluje do rządu o zabezpieczenie dla nich odpowiednich środków i przeciwdziałanie zwolnieniom nauczycieli. 

Dolnośląski SLD nie podziela niepokoju samorządowców, obawiających się chaosu, który wywoła reforma, ale apeluje do rządu o zabezpieczenie dla nich odpowiednich środków i przeciwdziałanie zwolnieniom nauczycieli. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego przewodniczący Marek Dyduch rozesłał do mediów stanowisko jego partii w tej sprawie. Czytamy w nim: „ SLD na Dolnym Śląsku popiera likwidację gimnazjów i powstanie ośmioletnich szkół podstawowych.”

Sojusz wyraża jednak zaniepokojenie informacjami o planowanych zwolnieniach wśród nauczycieli. Postuluje, aby zwiększyć liczbę klas i jednocześnie zmniejszyć ich liczebność. Liczy, że ten manewr pozwoli nie tylko podnieść poziom edukacyjny szkół, ale też będzie zagospodarować pracowników dydaktycznych, którym w innym wypadku groziłoby zwolnienie.

„Jednocześnie apelujemy do Rządu RP o zabezpieczenie odpowiedniej ilości środków w budżecie państwa w celu dofinansowania samorządów, które nie powinny samodzielnie ponosić kosztów reformy i aby skutecznie mogły ją wprowadzić w życie” – pisze dolnośląskie SLD.

Rzad zapowiada powrót do ośmioklasowej szkoły podstawowej z czteroletnią edukacją wczesnoszkolną. Wdrażanie nowego systemu ma się rozpocząć w 2017 roku, a zakończyć pięć lat później. Pierwszy rocznik, który w całości zostanie objęty nowymi porządkami to dzieci, które 1 września 2017 roku rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Zmianę odczują także tegoroczni szóstoklasiści, którzy w 2017 roku zamiast do gimnazjów pójdą do siódmej klasy szkoły powszechnej nowego systemu.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

49938354_361380898020441_7654294662559039488_n

Radna sprawdza, czy Legnica nie hoduje sobie zła

Read More →