Życzenia Prezydent
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Dołącz do #TEAMLegnica. Zostań wolontariuszem

Przez   /   06/09/2018  /   No Comments

Rozpoczęła się kampania, której celem jest popularyzacja idei wolontariatu oraz umożliwienie szerokiemu gronu odbiorców przyłączenie się do wolontariackiej drużyny Legnicy. Opiera się ona na prostym przekazie – dołącz do nas.

- Legnica posiada ogromny potencjał – ludzi, instytucje, placówki, które na co dzień pomagają innym. Chcemy umożliwić im taką działalność. Będziemy kompleksowo opiekować się wolontariuszami, zapewniać im szkolenia, wyposażać w niezbędne narzędzia, ułatwiające pracę. Jestem za tym projektem całym sercem – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.
By przybliżyć idee wolontariatu, organizowane będą spotkania z uczniami legnickich szkół oraz przedszkolakami. Dowiedzą się oni o Centrum Wolontariatu Miejskiego #TEAMLegnica, o jego działaniach i korzyściach z udziału w tym projekcie.
- Serce wolontariatu najmocniej bije w legnickich szkołach – mówi Jakub Należny, koordynator projektu. – Tutaj zorganizujemy pierwsze spotkania, informujące o sposobie dołączenia do naszego wolontariackiego teamu. Niezwykle ważnym dla nas partnerem są także legnickie organizacje pozarządowe, które mają ogromne doświadczenie w pracy na rzecz innych ludzi.
Wolontariat w życiu, szczególnie młodych osób, ma łączyć rolę edukacyjną i rozrywkową.
- Angażując młodzież w różne inicjatywy, chcemy uwrażliwiać ją na otaczające problemy oraz pomóc im w zdobyciu doświadczenia życiowego i zawodowego, tak aby mogła się czuć pełnowartościowo, a jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Zależy nam na przygotowaniu ciekawych ofert wolontariatu po to, aby uczestnicy projektu zdobyli jak największe doświadczenie – dodaje Jakub Należny.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 225 dni temu dnia 06/09/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 6, 2018 @ 4:00 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Pluszaki 4

KGHM zamówił pluszaki według projektów dzieci

Read More →