Avon
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Dobrzy jak chleb ludzie dzielą się z biedniejszymi w Legnicy

Przez   /   09/11/2017  /   No Comments

W legnickiej parafii św. Tadeusza Apostoła dzięki chrześcijanom z Akcji Katolickiej i parafialnego koła Caritas stanęła lodówka, do której każdy, kto chce pomóc, może włożyć jedzenie dla potrzebujących i każdy, kto czuje głód, może po nie sięgnąć. 

Akcji patronuje motto “Bądź dobry jak chleb”, zaczerpnięte od św. brata Alberta Chmielowskiego, który pod koniec XIX wieku zakładał przytuliska i domy opieki dla najbiedniejszych. Idąc za jego przykładem parafianie z Legnicy chcą dzielić się tym co mają z ludźmi w potrzebie. Podczas poprzedniej zimy zorganizowali akcję “Wymiana Ciepła” – przy wejściu do kościoła ustawili wieszak, by każdy mógł na nim zostawić ubrania dla biednych. Te działania poszerzono obecnie o lodówkę z żywnością dla głodnych – stoi w dawnej salce katechetycznej, otwartej codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 16 – 18 w soboty w godz. 9-11. W tych godzinach bez skrępowania każdy kto chce pomóc i każdy, kto potrzebuje pomocy, może z niej skorzystać.

RYC. PARAFIA ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Strefa płatnego parkowania

Legnica. W strefie płatnego parkowania zapłacisz kartą

Read More →