PWSZ_prezentacje

Dobry występ KKS TORA na Pucharze Polski w Legnicy

Przez   /   29/10/2018  /   No Comments

WKSA Budokan wygrał rywalizację klubową podczas Pucharu Polski w Karate Olimpijskim, rozegranego w sobotę w Legnicy. W zawodach wystartowało 257 zawodników z 24 klubów niemal z całej Polski. W klasyfikacji medalowej KKS TORA zajął drugie miejsce. – Mamy wspaniałe indywidualności sportowe w Legnicy, Prochowicach i Lubinie, które w chwili sprawdzianu pokazały ducha walki – komentuje prezes Jacek Rusek.

WKSA Budokan z Wrocławia zdobył 203 pkt., a legnicki KKS Tora 187 pkt. Najlepszą zawodniczką turnieju została Julia Sachar z KK Samuraj Szczecin ( 32 pkt. ). Najlepszym zawodnikiem został Patryk Smieciński z KK Samuraj Szczecin ( 21 pkt. ). Najlepszą zawodniczką KKS TORA została Anna Adamowicz ( 21 pkt.) a najlepszym zawodnikiem KKS TORA – Albert Masłowski ( 16 pkt.). Zdaniem Jacka Ruska, występy jego podopiecznych stanowią dobry prognostyk przed planowanym turniejem XIX Cuprum Cup International Karate – Polish Open w Legnicy (17-18.11.2018).

Puchar Polski w Karate Olimpijskim zorganizowano pod patronatem Prezydenta Miasta Legnica Tadeusza Krzakowskiego oraz Prezesa Polskiego Związku Karate Macieja Sokołowskiego. Rywalizacja toczyła się sprawnie. Fantastycznie sprawdził się system pracy trzech sędziów na tatami (był on zastosowany zaraz po zmianie z WUKO na WKF). Dynamiczna praca sędziów w tym dwóch z Czech była motorem napędu Pucharu Polski. Nagrody wręczał prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, wiceprezes Polskiego Związku Karate Wacław Antoniak, właściciel firmy PRK Łożyska Robert Kamiński oraz  właściciel firmy TGK Agri Grzegorz Górski.

- Serdeczne podziękowanie dla rodziców, którzy pomagali w organizacji turnieju a w szczególności dla Marka Dula, Grzegorza Górskiego, Stanisława Nowickiego, Sylwi Gołubicz, Kamili Dymidziuk oraz Państwa Kamińskich i Stężyckich, za wydatną pomoc w logistyce Pucharu Polski – mówi Jacek Rusek.

Źródło: KKS Tora Legnica

• Publikowany: 2004 dni temu dnia 29/10/2018
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 29, 2018 @ 12:14 pm