Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wnuki z Legnicy napadły na własną babcię

Przez   /   30/10/2013  /   No Comments

Prokuratura Rejonowa w Legnicy skierowała akt oskarżenia przeciwko 24-latce z Legnicy ? Marcie P., która wspólnie z 16-letnim bratem i jego 3 kolegami dokonała rozboju na swojej babci okradając ją z biżuterii o wartości 5.300 zł.
Do przestępstwa doszło 27 lipca 2013 r. w mieszkaniu oskarżonej. Tego dnia wspólnie z 16-letnim bratem wymyślili łatwy sposób zdobycia pieniędzy. Postanowili napaść na własną babcię mieszkającą piętro wyżej. W tym celu Marta P. poszła do mieszkania babci i poprosiła ją, aby pokrzywdzona na chwilę do niej zeszła. Gdy kobieta weszła do przedpokoju wnuk Damian zarzucił jej na głowę koc i przewrócił na podłogę. Następnie usiadł babci na plecach i zaczął ją podduszać poduszką. Przyciskając pokrzywdzoną kolanami do podłogi związał jej nogi kablem elektrycznym.
W tym samym czasie dwaj koledzy Damiana zabrali klucze do mieszkania kobiety i weszli do środka, skąd zabrali biżuterię w postaci pięciu par kolczyków, jedenastu pierścionków, trzech bransoletek, obrączki i trzech łańcuszków o łącznej wartości nie mniejszej niż 4.300 zł. Czwarty nieletni stał w tym czasie na klatce schodowej na ?czatach?.
Po kradzieży nieletni na życzenie siostry, puścił babcię zabierając jej jednocześnie z ręki cztery złote bransoletki o wartości około 1000 zł oraz telefon komórkowy wart 20 zł. Kobieta sama wyszła z mieszkania wnuczki. Wieczorem stwierdziła w domu brak biżuterii. Skradzione pokrzywdzonej precjoza Marta P. sprzedała w lombardach w Legnicy i Wrocławiu.
W świetle powyższych okoliczności Marcie P. postawiono zarzut rozboju. W stosunku do 4 młodych ludzi wyłączono materiały do odrębnego prowadzenia i przekazano je do sądu dla nieletnich. Ww. trafili do schroniska dla nieletnich. W stosunku do 24-latki na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.
Ww. nie przyznała się do popełnienia przestępstwa. Wyjaśniła, iż bała się brata i rozboju na babci dokonała na jego wyraźne żądanie. Przyznała, że zwabiła babcię do swojego mieszkania, a potem sprzedała biżuterię.
Marta P. jest bezrobotna, ma dwójkę małych dzieci w wieku 5 i 6 lat. Utrzymuje się z alimentów oraz zasiłków z MOPS w Legnicy.
Za rozbój grozi jej kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
Sprawę rozpozna legnicki sąd rejonowy.

Liliana Łukasiewicz
rzecznik prasowy
Prokuratury Okręgowej w Legnicy

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1872 dni temu dnia 30/10/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 30, 2013 @ 1:17 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Strefa płatnego parkowania

Legnica. W strefie płatnego parkowania zapłacisz kartą

Read More →