Pasmanteria
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Derby Miedź – Zagłębie 2:0. Co mówią trenerzy?

Przez   /   03/09/2018  /   No Comments

- To jest Miedź, którą chcę oglądać, która zaczyna być konkretna – mówi trener Dominik Nowak po wygranej legniczan w derbach Dolnego Śląska. 

 

Mariusz Lewandowski(Zagłębie Lubin):

- Przede wszystkim chciałem powiedzieć, że bardzo ciężko mi komentować przegrany derbowy pojedynek. Nie takie mieliśmy założenie, chcieliśmy odnieść zwycięstwo i zagrać dobry, bojowy mecz. W pierwszej połowie, do straty bramki mieliśmy 2-3 sytuacje, po których powinniśmy prowadzić. Takie sytuacje, w takim pojedynku, trzeba wykorzystywać. Nie zrobiliśmy tego i później przepuściliśmy pierwszą bramkę. Następnie grało się zdecydowanie ciężej.

Dominik Nowak(Miedź Legnica):

- Wyszliśmy w takim samym ustawieniu jak to było ostatnio w meczu z Jagiellonią Białystok. Chociaż zadania troszeczkę zmieniliśmy, jeżeli chodzi o grę w ataku i obronie. Zdawaliśmy sobie sprawę przed tym spotkaniem, że zespół Zagłębia jest bardzo dobry w szybkim ataku i musieliśmy być od początku dobrze ustawieni. Brawa dla zawodników, którzy wykonali fantastyczną pracę w tygodniu, a przede wszystkim w samym spotkaniu. Koncentracja była kluczem do zwycięstwa. Chcieliśmy mieć mecz pod kontrolą i to nam się udawało. Były oczywiście sytuacje, które trzeba będzie przeanalizować, bo szczególnie do przerwy 2-3 sytuacje były groźne, jeżeli chodzi o zespół Zagłębia. One mogły skutkować stratą bramki. Natomiast trzeba przyznać, że jeżeli chodzi o prowadzenie gry, konstruowanie i przede wszystkim tempo rozgrywania, było to naszym plusem. Przez to wygraliśmy spotkanie. Jeszcze raz chcę pochwalić zespół, bo wytrzymał też pod względem mentalnym. Wiadomo, że derbowe pojedynki nie są łatwe. Wiemy o co graliśmy, wiemy jak Legnica czekała na zwycięstwo. Tak samo było po drugiej stronie. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale nie popadamy w hurraoptymizm. Cieszymy się wraz z kibicami, bo rzeczywiście kibice zawsze nas wspierają, nawet w tych trudnych momentach. Na pewno zespołowi łatwiej się gra przy tak niepowtarzalnej atmosferze. Cieszymy się, ale wiemy, że jeszcze są elementy, nad którymi trzeba pracować. Musimy się nad nimi pochylić w tych dwóch tygodniach przerwy na mecze reprezentacji i grać jeszcze lepiej. Natomiast to jest Miedź, którą chcę oglądać, która zaczyna być konkretna.

Źródło: Miedź Legnica

FOT. MIEDZLEGNICA.EU

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 228 dni temu dnia 03/09/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 3, 2018 @ 10:46 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piknik-768x512

Będzie Piknik Siatkarski w parku Miejskim w Legnicy

Read More →