DINO1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Dariusz Widomski wygrał powtórkę wyborów w Złotoryi

Przez   /   13/05/2019  /   2 Comments

Dariusz Widomski, kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zgarnął połowę głosów i zdecydowanie wygrał powtórzone wybory do Rady Miejskiej Złotoryi w okręgu nr 5.

Frekwencja podczas była trzykrotnie niższa niż w wyborach 21 października. Oddano zaledwie 108 głosów, w tym 54 na Dariusza Widomskiego, który najlepiej potrafił zmobilizować swój elektorat. Wyniki pozostałych mówią same za siebie. Ewa Pawłowska zdobyła 16 głosów, Ewa Miara 13 głosów, Janusz Karski – 13 głosów, Sylwia Jasionowicz – 7 głosów, Teresa Wiśniewska – 4 głosy. Oddano też jeden nieważny głos.

Dariusz Widomski doprowadził do powtórki wyborów z 21 października 2018 roku w okręgu nr 5, gdyż doszło do nieprawidłowości podczas wydawania kart do głosowania. W początkowej fazie głosowania wyborcom wydawano karty z innego okręgu.  Wynik tamtego głosowania wskazywał na wygraną Ewy Miary. Skala nieprawidłowości była na tyle duża, że Sąd Okręgowy w Legnicy na wniosek Dariusza Widomskiego uchylił mandat Ewy Miary i zarządził powtórzenie wyborów.

Dariusz Widomski ma 43 lata. Jest policjantem – kierownikiem rewiru dzielnicowych w Złotoryi i gminach ościennych. W Radzie Miejskiej Złotoryi będzie debiutantem.

FOT. MATERIAŁY WYBORCZE DARIUSZA WIDOMSKIEGO

 

 

    Drukuj       Email

2 komentarze

  1. Gratulacje dla Pana radnego. Ale ja mam do niego pytanie raczej jako Policjanta. Czy Złotoryjska Policja w dalszym ciągu będzie łamała prawo i prowadziła tzw. bezprawne akcje w stylu “trzeżwy poranek” i bez podstawy faktycznej , bo o prawnej nie wspomnę będzie zmuszała bogu ducha winnych kierowców do dmuchania w “zapluty” nie posiadający stosownych dokumentów jakiś alkotest? Pozdrawiam

  2. Wyborca pisze:

    Brawo! Udało się wyrwać jednego chwasta, co zapuścił korzenie w radzie i prowadził miasto na manowce. Szkoda, że jesienią nie udało się młodym zastąpić paru tych, którzy uważają, że bycie radnym to jakaś dożywotnia funkcja, a co najgorsze, ich nic nie robienie popiera twardy elektorat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Zakochaj się w Legnicy

“Zakochaj się w Polsce” o zadurzeniu w Legnicy

Read More →