schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Czy Kaczawą też spłynie żółta kaczka?

Przez   /   30/05/2018  /   No Comments

Przed nami jubileuszowy XX Spływ o „Błękitną Wstęgę Kaczawy”. Czy wśród pływadeł pojawi się konstrukcja nawiązująca do legnickiej bohaterki roku i ogólnopolskiej już akcji Żółtej Alternatywy?

Spływ, którego organizatorem jest legnicki OSiR, odbędzie się w niedzielę 10 czerwca. Niektórzy z uczestników już budują swoje pływadła. Pomaga w tym system grantów na zakup materiałów potrzebnych do budowy pływających konstrukcji. Jest ich dziesięć – każdy po 500 zł.

- Trzeba się zgłosić do nas do OSiR-u z projektem konstrukcji. Sześć osób już skorzystało z tej formy wsparcia uczestnictwa w spływie. Możemy dofinansować budowę jeszcze czterech pływadeł. Ale trzeba się pospieszyć – zauważa dyrektor OSiR Andrzej Gąska.

Mottem jubileuszowego spływu są „Budowle świata”. To jednak – jak zapewnia organizator – w niczym nie ogranicza inwencji uczestników, którzy na starcie mogą stanąć z dowolną pływającą konstrukcją. Zapisy uczestników odbywać się będą bezpośrednio przed rozpoczęciem spływu.

W gronie legnickich dziennikarzy zrodził się pomysł, by wesprzeć uczestnika lub załogę, która skonstruuje pływadło nawiązujące do „aresztowanej” żółtej kaczki, o której mówiono w całej Polsce. Redakcje lca.pl i Gazety Legnickiej, Telewizji Dami oraz portalu 24legnica.pl postanowiły uhonorować tego, kto podchwyci ten pomysł dziennikarską nagrodą pozaregulaminową, jaką będzie specjalna medialna prezentacja pływadła i jego twórcy.

Grzegorz Żurawiński

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

crash-test-1620608_1280

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie OC?

Read More →