LegnickiePole
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Czeskie sukcesy zawodników KKS TORA Legnica

Przez   /   02/10/2018  /   No Comments

29.09.2018 r. w Vamberku /Czechy/ odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Shotokan – Vamberk ‘2018, w którym startowało 286 karateków z 21 klubów z Indii, Słowacji, Polski, Czech. Organizator bardzo dobrze przygotował się do przeprowadzenia rywalizacji na różnych poziomach. Sześcioosobowa ekipa zawodników KKS TORA odniosła wspaniały sukces zdobywając 8 medali: 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe. Jest to wspaniały prognostyk, przed zbliżającym się Pucharem Polski oraz XIX CUPRUM CUP, imprez które odbędą się październiku i listopadzie br. w Legnicy.

Fenomenalnie spisał się Piotrek Stężycki, który po stoczonych trzech walkach zdobył 1 miejsce. Wspaniale kontroluje walkę oraz instynktownie wyczuwa dystans i wyprowadzając dynamiczne ataki zakończone zdobyciem punków. Nikola, co prawda walczyła 1 rundę ale bardzo ambitnie i w efekcie zasłużone 1 miejsce. Kinga Hanysz miała też bardzo dobry dzień na wyniki, zdobyła aż dwa krążki srebro w kumite młodziczek +50kg i brąz w kata młodziczek, udowodniając że jest w bardzo dobrej kondycji. Miłym zaskoczeniem było zdobycie dwóch krążków srebrnego i brązowego przez kadetki Darię Dykas , Natalię Mojzyk i Natalię Cerkowiak kata i kumite. Dziewczęta wróciły do treningów po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami, tym bardziej ich wyniki mówią same za siebie, że są w dobrej formie. Alan Kałka nie miał szczecią do wyników medalowych startując w kata i w kumite młodzików. Stoczył wspaniałą walkę w kumite młodzików -41 kg przegrywając 4 do 5 z utytułowanym zawodnikiem z Czech. Wyśmienicie spisała się cała ekipa Klubu TORA, zajmując 6 miejsce klasyfikacji drużynowej tego turnieju. Zdobywcy 3 miejsc muszą jednak popracować nad szybkością ataków, przygotowaniem odpowiedniego dystansu w czasie ataku punktowego.

Zawodnikami opiekował się trener – Jacek Rusek , który wspaniale wspomagał starty zawodników. Dziękujemy oraz GRATULACJE dla całej ekipy TORA, TORA. BRAWO.

Wyniki zawodników:

Złoty medal:

Piotrek Stężycki – kumite juniorów -76 kg

Nikola Kozłowska – kumite kadetek – 47 kg

Srebrne medale:

Kinga Hanysz – kumite młodziczek +50 kg

Kata drużynowe dziewcząt 14-15 lat / Daria Dykas, Natalia Mojzyk i Natalia Cerkowiak/

Brązowe medale:

Daria Dykas – kata kadetek

Natalia Cerkowiak– kumite kadetek +54 kg

Natalia Mojzyk – kumite kadetek +54 kg

Kinga Hanysz – kata młodziczek

Źródło: Jacek Rusek/Klub Karate Shotokan “TORA”

FOT. Klub Karate Shotokan “TORA”

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 261 dni temu dnia 02/10/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 2, 2018 @ 1:53 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

nemanja-mijuskovic_1560881974_1974

Nemanja Mijusković – z Czarnogóry do Miedzi Legnica

Read More →