winkemann
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Co powinien mieć ekspres ciśnieniowy? Wybieramy najlepszy model

Przez   /   02/01/2019  /   No Comments

W życiu każdego miłośnika kawy przychodzi ten dzień, kiedy postanawia w końcu kupić swój ekspres do kawy. W zależności od jego upodobań, ale też zasobności portfela, może przebierać wśród co najmniej kilkunastu rodzajów urządzeń, które przygotują dla niego pyszny, ciemny napój. Od lat ogromną popularnością cieszą się ekspresy ciśnieniowe – nie najtańsze, ale pozwalające na przyrządzenie wielu różnych kaw, od podstawowego mocnego espresso po delikatne warstwowe macchiato. Jak wybrać swój pierwszy ekspres ciśnieniowy i na jakie elementy poszczególnych modeli zwracać szczególną uwagę? 

Moc

Aspekt, na który większość kupujących zwraca uwagę podczas zakupu jakiegokolwiek urządzenia AGD. Nie inaczej powinno być w tym przypadku. Na co wpływa wysokość mocy w ekspresie ciśnieniowym? Im wyższy parametr, tym szybciej urządzenie będzie nagrzewało wodę, a więc też szybciej otrzymamy gotową, gorącą kawę. Sprzęt o mocy 1000 W będzie nagrzewać wodę przez około minutę. Lepsze ekspresy dysponują mocą rzędu 1500W, która pozwala na zrobienie kawy w niemal ekspresowym tempie. 

Ciśnienie 

Równie ważny, jeśli nie ważniejszy element ekspresu ciśnieniowego. Od niego zależy, jakie rodzaje kaw będziesz w stanie przygotować. Jeśli jesteś fanem różnorodności, nie zatrzymuj się przy urządzeniach, przy których figurują jednocyfrowe wartości ciśnienia. Ekspresy niskociśnieniowe (ok. 4 bar) pozwalają na przygotowanie kaw o wysokiej zawartości kofeiny, ale też szkodliwych substancji. Optymalną wartością będzie 12-15 bar. Taki ekspres poradzi sobie z espresso, podstawą absolutnie wszystkich zaawansowanych rodzajów kaw. 

Jeśli nie jesteś pewien, jakie ciśnienie i inne parametry wybrać, zobacz ekspresy ciśnieniowe na Neo24.pl. 

Thermoblock

To technologia umożliwiająca przepływowe podgrzewanie wody. Jest istotna szczególnie przy sprzętach posiadających niewielkie pojemniki na wodę. Thermoblock równomiernie ją podgrzewa, co da się wyczuć w ostatecznym smaku kawy. 

Pamięć ustawień

To dodatkowa, ale bardzo przydatna funkcja, którą znajdziemy w coraz większej liczbie ekspresów ciśnieniowych. Jeśli nie będziesz jedyną osobą korzystającą z urządzenia, warto poszukać tej funkcji w modelach, którym będziesz się przyglądać. Nowoczesne modele ułatwiają życie, zapamiętując, jaki rodzaj kawy preferuje każdy z domowników. Koniec z każdorazowym dobieraniem proporcji kawy do mleka. Kliknij na swoje imię i poczekaj na swój ulubiony napój. 

Automatyczne czyszczenie

Kawa z niedoczyszczonego ekspresu nie tylko smakuje nie najlepiej, ale może być też niezdrowa. Dlatego regularna konserwacja sprzętu to podstawa, jeśli zależy Ci na aromacie i zdrowiu domowników i gości. Czyszczenie tacek i opróżnianie pojemnika na zużyte ziarna musi odbywać się wtedy, gdy ekspres zaalarmuje o takiej konieczności. Wtedy przydaje się też funkcja automatycznego czyszczenia. Wymaga ona wlania specjalnego płynu, który w kilka-kilkanaście minut doprowadzi ekspres do idealnego stanu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami Neo24.pl https://www.neo24.pl/

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 175 dni temu dnia 02/01/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 2, 2019 @ 12:02 pm
  • W dziale: styl życia, wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

FBN_3433

Osiągnij sukces InfluencerkiBeauty!

Read More →