Oberża nowa
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Chór zaśpiewa piłkarzom “Hej, hej Miedź Legnica”

Przez   /   14/05/2019  /   No Comments

Przed ostatnim domowym meczem Miedzi Legnica w tym sezonie chór Madrygał zaśpiewa pieśń “Hej, hej Miedź Legnica”, która zwykle towarzyszy prezentacji piłkarzy. Legniczanie są, niestety, w grupie spadkowej. Dziś o godz. 20.30 grają ze Śląskiem Wrocław. Obie drużyny walczą o utrzymanie się w Lotto Ekstraklasie.

Madrygał ma dwa dobre powody, aby wystąpić przed dzisiejszym meczem – jednym z najważniejszych w historii legnickiego futbolu. Pierwszy to potrzeba wsparcia Miedzi Legnica, która ostatnio radzi sobie słabo (na pięć ostatnich spotkań wygrała tylko jedno, dwa przegrała i dwa zremisowała). Drugi powód to zapowiedź zbliżającego się jubileuszowego 50. Legnica Cantat (24 maja – 4 czerwca).

W gronie przyjaciół Cantatu obok ekstraklasowa drużyna Miedzi Legnica i jej właściciela Andrzeja Dadełło, są w tym roku były aktor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej Przemysław Bluszcz, pochodzący z Legnicy raper i zawodnik MMA Popek oraz wybitny dziennikarz i reportażysta Mariusz Szczygieł, który dorastał w Złotoryi i uczył się w legnickim liceum.

Przed Miedzią Legnica są dwa mecze w tym sezonie Lotto Ekstraklasy: dzisiaj derby ze Śląskiem Wrocław i 18 maja wyjazdowe spotkanie z Wisłą Kraków. Legniczanie musieliby oba wygrać, żeby być spokojnym o utrzymanie się. W przeciwnym wypadku ich los będzie zależeć również od tego, jak powiedzie się na boisku Wiśle Płock.

FOT. LEGNICKIE CENTRUM KULTURY

 

 

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Zakochaj się w Legnicy

“Zakochaj się w Polsce” o zadurzeniu w Legnicy

Read More →