Kamila
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Chciał zapalić jointa – policjanci dali mu popalić

Przez   /   12/06/2019  /   No Comments

Legniccy policjanci podczas legitymowania 35- letniego legniczanina ujawnili, że ma przy sobie marihuanę. Trawka to być może najmniejsze z jego zmartwień, bo dalsza kontrola wykazała, że ma na sumieniu więcej grzechów. Jeśli w sądzie pech go  nie opuści, może wyjść zza krat dopiero za siedem i pół roku.

Zaczęło się od zwykłego legitymowania. W trakcie tej czynności policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy znaleźli przy 35-latku 4,16 grama marihuany. Gdy sprawdzili dane delikwenta w swoich systemach okazało się, że nie powinien przebywać na wolności. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym, celem odbycia dwóch orzeczonych wcześniej kar: 15 dni pozbawienia wolności oraz 3 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci przewieźli 35-latka do policyjnego aresztu.

To jednak nie koniec jego problemów, gdyż kryminalni z legnickiej komendy podczas pracy z zatrzymanym udowodnili mu dokonanie dwóch kradzieży, których dopuścił się na terenie miasta, powodując straty w wysokości blisko 1200 zł. na szkodę legnickich sklepów – informuje st. sierż. Anna Tersa z zespołu prasowego. – Mężczyzna był już karany za tego typu przestępstwa.

W Kodeksie karnym aresztant nie ma co szukać pocieszenia: „Jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę”.

- W związku z powyższym grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności – dodaje Anna Tersa. – Obecnie policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy sprawdzają, czy mężczyzna nie miał na swoim koncie jeszcze innych przestępstw. Niewykluczone, że 35-latek usłyszy kolejne zarzuty.

FOT. POLICJA LEGNICA

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 102 dni temu dnia 12/06/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 12, 2019 @ 2:35 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zatrzymany audi

Wjechał w motocyklistę i uciekł. Policja go odnalazła

Read More →