Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Bohaterowie z policji ocalili życie ludzi po wybuchu gazu

Przez   /   16/04/2018  /   2 Comments

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy uratowali życie dwóm mężczyznom, których wynieśli z płonącej kamienicy przy ul. Ściegiennego. Chwilę wcześniej w budynku eksplodowała butla z gazem propan-buttan. Asp. Marcin Weber i st. post. Piotr Biel nie wahali się ani chwili – weszli do płonącego budynku, aby pomóc ludziom.

Wczoraj około godziny pierwszej w nocy w kamienicy przy ul. Ściegiennego w Legnicy wybuchła butla z gazem. Asp. Marcin Weber i st. post. Piotr Biel patrolowali akurat miasto. Byli blisko. Usłyszawszy o wybuchu od oficera dyżurnego legnickiej KMP udali się pod wskazany adres. Dostrzegli w oknie jednego z mieszkań ogień, Na zewnątrz buchał gęsty dym. Zadymienie panowało też na klatce schodowej, na którą wbiegli, aby ewakuować lokatorów. Pomagając mieszkańcom bezpiecznie wydostać się na zewnątrz dotarli na pierwsze piętro, pod drzwi mieszkania, gdzie doszło do eksplozji. Przez dym i płomienie zauważyli starszego mężczyznę z licznymi obrażeniami ciała. Wzięli go na ręce i wynieśli z kamienicy.

A potem wrócili do płonącego budynku, aby upewnić się, że nikt nie został. Mimo gryzącego w oczy dymu i upiornej temperatury parli po schodach do góry.  Na jednym z pięter dostrzegli zagubionego lokatora. Nie reagował na ich polecenia. Nie chciał opuścić swojego mieszkania. Był kompletnie zdezorientowany. Jak informuje podkom. Iwona Król-Szymajda, oficer prasowa legnickiej policji, ze względu na grożące mu niebezpieczeństwo policjanci siłą wynieśli go z kamienicy.

Na zewnątrz funkcjonariusze udzielili obu mężczyzbom pierwszej pomocy przedmedycznej i po chwili przekazali ekipie pogotowia ratunkowego. 65-latek z obrażeniami poparzenia ciała trafił do szpitala.

- Dzięki właściwej, szybkiej ocenie sytuacji oraz trafności podjętej decyzji udało się policjantom uratować życie ludzkie i uchronić mieszkańców legnickiej kamienicy przed tragedią – komentuje podkom. Iwona Król-Szymajda.

Mieszkanie, w którym doszło do wybuchu butli, jest kompletnie zniszczone. 20 lokatorów, ewakuowanych z budynku, spędziło niedzielę u rodzin i znajomych. Służby budowlane sprawdzają, czy mogą bezpiecznie wrócić do mieszkań.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 282 dni temu dnia 16/04/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 16, 2018 @ 10:44 am
  • W dziale: wiadomości

2 komentarze

  1. Anonim pisze:

    Odwagą wykazał się wnuk. Piszecie takie głupoty…

  2. Anonim pisze:

    Policja pojawiła się jak wnuk wyniósł tego gościa z mieszkania. Kłamliwe suki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrany-plik

Moje trzy grosze. Jest dużo nienawiści

Read More →