Sport TOP new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Będzie przychodnia zdrowia w Domu Hutnika

Przez   /   06/07/2018  /   No Comments

Miedziowe Centrum Zdrowia rozpoczyna remont dawnego Domu Hutnika i jego otoczenia przy ul. Złotoryjskiej w Legnicy. Prace potrwają do maja przyszłego roku. W odnowionym i zaadaptowanym dla celów medycznych obiekcie powstanie kolejna już w tym rejonie, nowa przychodnia MCZ. Remont i wyposażenie będą kosztowały 4,5 mln zł, z czego 3 mln pochodzą z uzyskanej dotacji.


Od wielu lat pałacyk Domu Hutnika, a potem klub Planeta, niszczał. Stanowił też zaplecze budowlane podczas powstawania w 2014 roku pierwszej przychodni przy ul. Okrzei. Zarząd MCZ postanowił zdobyć pieniądze z dotacji i wyremontować budynek. Powstanie w nim przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej wraz z infrastrukturą.

- Rozstrzygnęliśmy przetarg i wyłoniliśmy wykonawcę drugiej przychodni, w której znajdzie się administracja, lekarze rodzinni, chirurgia i okulistyka – mówi Waldemar Sułek, wiceprezes ds. finansowych MCZ. – Mam nadzieję, że w przyszłym roku o tej porze lekarze będą już mogli przyjmować i leczyć tu pacjentów.

Nowa przychodnia przy Złotoryjskiej to 1500 metrów sześciennych powierzchni, trzy kondygnacje plus podpiwniczenie, gdzie będą pomieszczenia gospodarcze, magazynowe i socjalne.

Projekt przebudowy budynku przygotowany został zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. – Zachowamy jego zabytkowy charakter – wyjaśnia Katarzyna Wojciechowska, architekt z biura„ A3 wiosenne” Lubin, które przygotowało projekty. – Przez wiele lat budynek był nieużytkowany, więc musieliśmy znaleźć i odtworzyć zabytkowe tynki czy powierzchnie malowane przez dawnych właścicieli.

Przypomnijmy, że w 2014 roku nasze miasto sfinansowało i zbudowało całą infrastrukturę drogową i parkingową, służącą obsłudze przychodni MCZ przy ul. Okrzei. Powstały drogi, zieleń, instalacje podziemne i około stu miejsc parkingowych o wartości blisko 2 mln zł.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. LEGNICA.EU

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 230 dni temu dnia 06/07/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 6, 2018 @ 1:48 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rafal o 004

Legnicki komornik oskarżony o oszukanie emerytów

Read More →