Sport TOP new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Będzie 12 par pociągów relacji Lubin-Wrocław

Przez   /   05/06/2018  /   1 Comment

Wicemarszałek Dolnego Śląska Jerzy Michalak potwierdza, że od grudnia w rozkładzie Kolei Dolnośląskich pojawi się 12 par pociągów kursujących na trasie Lubin-Wrocław. Nie wyklucza też, że kilka pojawi się już w październiku, wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego. – Jesteśmy na to gotowi – deklaruje Michalak. -Skomunikujemy drugie największe miasto w Polsce bez dostępu do kolei z Wrocławiem.

Grudniowy termin – jak wynika ze słów wicemarszałka – jest pewny. Wcześniejsze pojawienie się pociągów relacji Lubin-Wrocław jest uzależnione od tempa remontu linii kolejowej nr 289 Legnica – Rudna Gwizdanów. A to jest dobre.

Wzdłuż całej trasy demontowane są tory i wymieniane elementy sieci trakcyjnej.  Postępy widać gołym okiem. Także w Lubinie, gdzie montowane są nowe dodatkowe rozjazdy, zwiększające przepustowość linii i lepszą obsługę przewozów towarowych, m.in. dla KGHM. W miejscu stacji Lubin Górniczy powstają nowe perony. Zupełni nowy przystanek zaplanowano ok. 1,5 km dalej w stronę Legnicy, przy osiedlu Przylesie.

Warta 196 mln zł inwestycja PKP Polskie Linie Kolejowe umożliwi przewoźnikom uruchomienie dogodnych połączeń pasażerskich pomiędzy Legnicą, Lubinem i Głogowem. Do tej pory wszelkie próby reaktywacji kolei na tej trasie kończyły się fiaskiem, bo wlokące się po torach pociągi nie były w stanie konkurować z szybszymi busami. Teraz pojadą dwukrotnie szybciej – z prędkością dochodzącą do 120 km/h. W ten sposób czas przejazdu skróci się o połowę, z ponad godziny do ok. 30 minut.

 

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 232 dni temu dnia 05/06/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 5, 2018 @ 9:56 am
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    To bardzo dobra informacja, ale… Cztery lata temu Raczyński i s-ka obiecywali włączenie do systemu Polkowic. I co?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrany-plik

Moje trzy grosze. Jest dużo nienawiści

Read More →