ES
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

“B@dź Bezpieczny w Internecie”. KGHM dla szkół

Przez   /   06/02/2019  /   No Comments

Spółka KGHM Polska Miedź oraz Centralny Ośrodek Przetwarzania Informacji (COPI) zapraszają szkoły z Zagłębia Miedziowego do udziału w projekcie „B@dź Bezpieczny w Internecie”.

 

KGHM już od ponad pół wieku jest obecny w Zagłębiu Miedziowym. Firma konsekwentnie dba nie tylko o pracowników, ale również o otoczenie, w którym prowadzi działalność. Szczególną uwagę spółka kieruje wobec swoich sąsiadów – mieszkańców tego regionu, zwłaszcza w obszarze bezpieczeństwa.

KGHM sięga po najnowsze zdobycze nauki oraz techniki. Są one wykorzystywane w procesach wydobywczych, hutniczych oraz przetwórczych, z myślą o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Bezpieczeństwo teleinformatyczne wszystkich spółek Grupy Kapitałowej, w której zarejestrowanych jest niemalże 10 000 komputerów, zapewnia powołany w 2001 roku Centralny Ośrodek Przetwarzania Informacji. COPI zatrudnia wykwalifikowaną kadrę, ekspertów w obszarze bezpieczeństwa systemów, przetwarzania danych oraz systemów kontroli i dostępu.

Wszechobecne nowe technologie, komputeryzacja i cyfryzacja są istotną częścią nie tylko przemysłu, ale coraz odważniej wkradają się w życie najmłodszego pokolenia mieszkańców Zagłębia. KGHM poczuwa się do odpowiedzialności za bezpieczeństwo lokalnych społeczności i chętnie dzieli się z nimi swoją wiedzą oraz doświadczeniami.

Jednym z wielu przykładów takich działań jest projekt „B@dź Bezpieczny w Internecie”. KGHM dedykuje najmłodszym film, który przestrzega dzieci przed zagrożeniami jakie mogą napotkać w codziennym korzystaniu z Internetu.

KGHM oraz COPI zapraszają szkoły podstawowe do udziału w projekcie „B@dź Bezpieczny w Internecie”. W ramach programu szkoły otrzymają film, wraz z przekazaną licencją na jego publiczne udostępnianie. Placówki edukacyjne mogą również liczyć na merytoryczne wsparcie ekspertów z dziedziny IT zatrudnionych w Polskiej Miedzi. Projekt będzie realizowany od 11 lutego do końca roku szkolnego, to jest czerwca 2019 r.

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania, przyjmowane są na adres komunikacja@kghm.com.

Źródło: KGHM

FOT. PIXABAY.COM/ StartupStockPhotos

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

lbo,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Co trzeci wniosek do LBO skreślono. Co zostało?

Read More →