Goodmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Baśniowe “Ilustracje” w Galerii Satyrykon. Finisaż

Przez   /   20/10/2017  /   No Comments

W Galerii Satyrykon można oglądać wystawę „Ilustracje” Joli Richter-Magnuszewskiej, czerpiącej z folkloru karpackiego malarki i ilustratorki. Finisaż już dziś, 20 października, o godz.18.00. Wstęp wolny. Legnickie Centrum Kultury zaprasza.

Autorka zadebiutowała jako ilustratorka w 2011 r. na łamach magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. Od tego czasu nieprzerwanie ilustruje książki, teksty literackie w „Świerszczyku” i w podręcznikach szkolnych.
Współpracuje z wieloma wydawnictwami. Mieszka w Beskidzie Niskim. W swojej twórczości odwołuje się do motywów onirycznych, baśniowych, czerpie inspiracje z folkloru karpackiego.
- Jej ilustracje zwykło się określać jako „pełne powietrza”, otwierające drogę wyobraźni. Większość obrazów autorki mieści się gdzieś na granicy rozmaitych światów: dnia i nocy, ducha i materii, sacrum i profanum. Tak bardzo są przesycone nadzieją i magią, ale i jakąś nieuchwytną tęsknotą za przekroczeniem granic i tym, co do końca nigdy nieosiągalne – napisała w katalogu wystawy Beata Zborucka.
W Galerii Satyrykon można oglądać także książki zilustrowane przez Jolę Richter-Magnuszewską oraz kupić książkę „Jest taka historia – opowieść o Januszu Korczaku”.
Źródło: ego LCK

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 338 dni temu dnia 20/10/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 20, 2017 @ 8:31 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

034

Grzegorz Niemyjski – artysta z legnickich przestrzeni

Read More →